Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 10 czerwca 2023 04:07
Reklama

Dzień Strażaka i przekazanie nowego samochodu w gminie Głogów Małopolski (fotorelacja)

Dzień Strażaka i przekazanie nowego samochodu w gminie Głogów Małopolski (fotorelacja)
gminny dzień strażaka (10)
W ubiegłą sobotę (6 maja) w Budach Głogowskich odbył się Dzień Strażaka w gminie Głogów Małopolski. Dzień Strażaka był połączony z przekazaniem nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Budy Głogowskie, który kosztował 850 tysięcy złotych. 

Pierwszym punktem wydarzenia była Msza Święta w intencji strażaków w tamtejszym kościele, później strażacy i zaproszeni goście udali się na stadion sportowy "Victoria". Obecny na przekazaniu samochodu był też poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec. Całość uświetniła Gminna Orkiestra Dęta. 

Burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj dziękował posłowi Chmielowcowi za zaangażowanie w sprawy strażaków gminy Głogów Małopolski, zwracając uwagę, że dzięki zaangażowaniu posła zwiększa się bezpieczeństwo strażaków na terenie gminy. 
Serdecznie dziękujemy panu posłowi Zbigniewowi Chmielowcowi, Przewodniczącemu Parlamentarnego Zespołu Strażaków za szereg inicjatyw i działań podejmowanych na rzecz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Głogów Małopolski i przyczynienie się tym samym do poprawy bezpieczeństwa na terenie naszej „Małej Ojczyzny”. „Zawsze z Wami, zawsze do Waszej dyspozycji. Bezpieczeństwo jest najważniejsze” – motto którym Pan się kieruje jest dostrzegane wśród całej społeczności druhów strażaków z naszych gminnych jednostek. Ta współpraca owocuje licznymi inwestycjami w sprzęt strażacki i infrastrukturę, która spełnia współczesne standardy. To dzięki Pana zaangażowaniu warunki służby strażaków ochotników w naszej gminie znajdują się na wysokim poziomie. Druhny i druhowie mogą dzisiaj pochwalić się zmodernizowanymi remizami i jednocześnie korzystać z nowoczesnego sprzętu ratowniczo – gaśniczego oraz nowych samochodów pożarniczych.

Samochód został sfinansowany ze środków NFOŚiGW/WFOŚiGW oraz KSRG/MSWiA, a także budżetu Gminy Głogów Małopolski. Samochód poświęcił ksiądz Paweł Zimny, proboszcz parafii Budy Głogowskie.

Kluczyki do samochodu strażakom przekazał burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Zbigniew Chmielowiec, Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Janusz Jabłoński , Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie st. bryg. Andrzej Wantrych.

Po przekazaniu kluczyków odznaczono zasłużonych strażaków z terenu gminy Głogów Małopolski a także odbyła się biesiada strażacka i piknik dla mieszkańców gminy Głogów Małopolski.
Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Komentarze
Reklama