Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 10 czerwca 2023 02:46
Reklama

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Rzeszowie

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Rzeszowie
indeks
Już jutro startuje X edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Z tej okazji miasto Rzeszów przygotowało atrakcje w mieście. Będzie można zwiedzić rzeszowskie piwnice. Szczegóły tutaj. Przygotowano także specjalne kursy linii 0A i 0B, które będą bezpłatne 12 maja przez całą dobę.

W trakcie kursów będzie można zwiedzić Zamek Lubomirskich, Stadion Miejski „Stal”, czy Ogrody Bernardyńskie. Tego samego dnia w godzinach 9:00-14:00 będzie możliwość zwiedzenia Dworca Lokalnego w Rzeszowie przy ul. Towarnickiego 7. Będzie tam dostępne stoisko na którym pracownicy Wydziału Pozyskiwania Funduszy Urzędu Miasta Rzeszowa będą przekazywać informacje o pozyskanych środkach unijnych i korzyściach z tego tytułu dla miasta. Wskażą też plany miasta na najbliższe lata.

Jedną z atrakacji będzie możliwość zobaczenia dyspozytorni. Na co dzień miejsce to jest niedostępne dla mieszkańców. Tego dnia będzie można poznać zasady organizacji ruchu na dworcu i poznać korzyści z pozyskiwania energii z paneli fotowoltaicznych. Dyspozytorzy pokażą działanie systemów zarządzających Dworcem i monitoringiem. Dodatkowo mieszkańcy poznają zasady działania ładowarek elektrycznych do autobusów i sposobie ich ładowania. 

Na Dworcu Lokalnym swoje stoiska będą miały też firmy Asseco Poland i ML System. W trakcie zwiedzania będą też konkursy z nagrodami. Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszy kontakt pod numerem telefonu: 17 748 13 83.

Oceń

Komentarze
Reklama