Stal Rzeszów wygrywa z Arką Gdynia i awansuje na szóste miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi

FB_IMG_1683520984476

Znakomity wynik osiągnęli na Stadionie Miejskim w Rzeszowie Stał Rzeszów. Wygrali z Arką Gdynia 2:1. To bardzo cennik wynik zwłaszcza w kontekście walki o baraże do Ekstraklasy.

Już w 11 minucie spotkania wynik spotkania otworzył Patryk Małecki. Z rzutu wolnego przymierzył Poczobut. Następnie Prokić podał w polu karnym do wspomnianego Małeckiego, a temu wystarczyło dopełnić formalności i strzelić gola dla Stali Rzeszów.

Dwie minuty później było 2:0. Szybka kontra rzeszowian i niefortunna interwencja bramkarza Arki pozwoliła Damianowi Michalikowi strzelić drugą bramkę dla gospodarzy. Arka chciała szybko odpowiedzieć na stratę dwóch bramek. Strzelał Admaczyk, ale dobrze spisał się bramkarz Stali. Najbliżej był Gol, po którego strzale piłka zatrzymała się na poprzeczce.

W 41 minucie Poczobut blokuje strzał piłkarza Arki. Sędzia po analizie VAR wskazuje na 11 metr, wskazując, że piłkarz Stali zagrał ręką. Rzut karny wykorzystuje Adamczyk.

Po zmianie stron obie strony miał swoje szanse. Po stronie gości próbował Czubak, a po stronie Stali Małecki. W 70 minucie szansę mieli gospodarze, ale Olejarka nie wykorzystał podania Prokicia i strzelił ponad bramką. Więcej bramek w meczu nie padło. Zwycięstwo pozwoliło Stali awansować na 6 miejsce w tabeli

1-0 Patryk Małecki (10)

2-0 Damian Michalik (12)

2-1 Hubert Adamczyk (45-rzut karny)

Stal Rzeszów: Bąkowski – Marczuk, Góra, Oleksy, Pajnowski, Michalik, Poczobut, Danielewicz, Wolski, Małecki, Prokić.

Arka Gdynia: Krzepisz – Marcjanik, Gol, Azacki, Stępień, Milewski, Adamczyk, Gojny, Skóra, Haydary, Czubak.