Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 10 czerwca 2023 03:17
Reklama

Jutro w Rzeszowie rozmowy z Lewicą o wykluczeniu komunikacyjnym i bezwarunkowym dochodzie podstawowym

Jutro w Rzeszowie rozmowy z Lewicą o wykluczeniu komunikacyjnym i bezwarunkowym dochodzie podstawowym
lewica
Podkarpackie struktury Lewicy zapraszają na spotkanie z posłanką Pauliną Matysiak z partii Razem, która jest członkinią Parlamentarnego Zespołu ds. Walki z Wykluczeniem Transportowym i dr Maciejem Szlinderem - filozofem, ekonomistą, prezesem Polskiej Sieci Dochodu Podstawowego oraz członkiem Partii Razem.

Spotkanie to odbędzie się o godzinie 12:00 w siedzibie Nowej Lewicy przy ul. Jałowego 31. Lewica chce porozmawiać z mieszkańcami Podkarpacia na temat rozwoju komunikacji zbiorowej, a także wprowadzenia dochodu podstawowego. Jak zaznaczają organizatorzy spotkania powyższe problemy nie są "lewicowymi fantazjami". Chcą zaproponować konkretne rozwiązania. 

Wykluczenie komunikacyjne? Dotyka prawie 15,5 mln Polaków

Lewica alarmuje, że problemy z wykluczeniem społecznym w Polsce postępują z roku na rok i obejmują coraz to nowe obszary. Wciąż jak zaznaczają jest wiele "białych plam", czyli miejsc, w które transport zbiorowy nie dociera. Dostępność transportowa to m.in szansa na lepsze życie dla wszystkich i rozwój gospodarczy. O tym ma porozmawiać poseł Paulina Matysiak, Łukasz Dziągwa współprzewodniczący rzeszowskiej Nowej Lewicy i specjalista ds. mobilności miejskiej a także Sławomir Kocan, członek rzeszowskiego Zespołu ds. zrównoważonej mobilności miejskiej, założyciel bloga Rzeszów Komunikacyjny.

Bezwarunkowy dochód podstawowy. Kolejny pomysł rozdawnictwa pieniędzy? 

Kolejnym pomysłem Nowej Lewicy jest bezwarunkowy dochód podstawowy. W zasadzie przedstawiciele Lewicy mówią, że ten temat jest podnoszony co kilka lat. Co to w zasadzie ma oznaczać? Wypłacanie środków pieniężnych ludziom bez żadnych warunków wstępnych. Według zwolenników tego pomysłu ma to zniwelować różnice pomiędzy ludźmi, podnieść poczucie bezpieczeństwa gospodarczego i wpłynąć pozytywnie na rynek pracy.

O pomyśle tym ma mówić dr Maciej Szlinder - filozof, socjolog, ekonomista, Prezes Polskiej Sieci Dochodu Podstawowego, członek Zarządu Krajowego Partii Razem i kandydat Lewicy do Rady Polityki Pieniężnej, którego książka “Bezwarunkowy dochód podstawowy. Rewolucyjna reforma społeczeństwa XXI wieku” została nagrodzona II miejscem w kategorii Najlepsza książka szerząca wiedzę ekonomiczną w konkursie Dziennika Gazety Prawnej Economicus.

Spotkanie organizują: Nowa Lewica Rzeszów, Razem Podkarpackie, Stowarzyszenie Spójnik.

Foto. Organizatorzy

342234469_1189039224973023_5197947532971030215_n
342234469_1189039224973023_5197947532971030215_n


Oceń

Komentarze
Reklama