Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

MPWiK Rzeszów podsumował wydatki na inwestycje i remonty

MPWiK Rzeszów podsumował wydatki na inwestycje i remonty
MPWiK

Autor: fot. MPWiK Rzeszów

Plan inwestycyjny rzeszowskiego MPWiK zakładał w 2022 roku wykonanie prac remontowo-inwestycyjnych o wartości blisko 39,5 mln zł. Udało się go zrealizować, a najwięcej pieniędzy pochłonęły budowy i modernizacje sieci wodociągowo-kanalizacyjnych.


fot. MPWiK Rzeszów


Mimo trudnej sytuacji rynkowej, inflacji i wzrostów cen, spółka wykonała swoje plany inwestycyjne w stu procentach. Największą pulę środków przeznaczonych na realizację planu MPWiK wydał na działania obejmujące modernizację i budowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnych. Te prace były warte 27,6 mln zł.

Modernizacje obiektów i urządzeń w oczyszczalni ścieków kosztowały blisko 4,3 mln zł, a podobne prace wykonane w Zakładzie Uzdatniania Wody pochłonęły ponad 1,3 mln zł.

1,6 mln zł MPWiK wydało na modernizacje przepompowni ścieków, hydroforni i innych obiektów.
W sumie zadania inwestycyjne związane z budową i modernizacją kosztowały ponad 36,3 mln zł.
Remonty obiektów użytkowanych przez spółkę, a także pojazdów i urządzeń pochłonęły ponad 3 mln zł.

W sumie zrealizowano inwestycje, remonty i zakupy na kwotę 39,4 mln zł, a złożyło się na tę kwotę 41 inwestycji, 12 zakupów inwestycyjnych i 12 zadań remontowych.

W 2022 roku długość sieci wodociągowej obsługiwanej przez MPWiK osiągnęła 1134 km i wzrosła o 17,1 km. Spółka posiada 43 pompownie wody oraz 19 zbiorników wyrównawczych czystej wody o łącznej pojemności ponad 53 tys. m sześc. Oddany w 2022 roku nowy zbiornik na osiedlu Pobitno znalazł się w finale ogólnopolskiego konkursu na budowę XXI wieku w kraju.

Rzeszowski MPWiK eksploatuje także 181 studni publicznych oraz 8 zdrojów ulicznych.

W 2022 roku rzeszowskie wodociągi wyprodukowały ponad 13,4 mln m sześc. wody.

Sieć kanalizacji, którą posiada MPWiK liczy 899,2 km. Z tego sieć sanitarna to 776,2 km a przyłącza kanalizacyjne to 123 km. Sieć wyposażona jest w 126 przepompowni ścieków. W 2022 roku długość sieci kanalizacyjnej wzrosła o 15,4 km. Oczyszczono ponad 17,5 mln m sześc. ścieków.

Podziel się
Oceń

Komentarze