Wczoraj około godziny 22:30, dyżurny z policji w Kolbuszowej otrzymał informację, że po drodze krajowej nr 9 w Widelce samochodem marki ford porusza się pijany kierowca. Za pijanym kierowcą jechał 19-latek, który zgłaszał ten fakt i uniemożliwiał ucieczkę pijanemu kierowcy.
Policjanci przyjęli zgłoszenie i zatrzymali kierowcę w okolicy kościoła w Widelce. Kierowcą okazał się 64-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Z auta próbował uciec innych mężczyzna, który okazał się bratem kierowcy. Razem w aucie pili alkohol. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że kierowca miał 1,5 promila alkoholu we krwi.
Kierowca stanie przed sądem. Wszystko dzięki dobrej postawie 19-latka. Obywatelskiego zatrzymania można dokonać na podstawie art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Zatrzymanego trzeba niezwłocznie oddać w ręce policji.
Reklama





Napisz komentarz
Komentarze