Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie

Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie
flower-ge96468ab4_1920
Już jutro w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi w filii nr 3 przy ul. Krzyżanowskiego Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki w Rzeszowie odbędzie się akcja wymiany roślin. Akcja zaczyna się o godzinie 10:00 i trwa do godziny 18:00.

Ten dzień to doskonały czas na świętowanie Międzynarodowego Dnia Ziemi, zatem Biblioteka zachęca do wspólnego świętowania. Jeśli chcesz odświeżyć swój parapet, przyjdź do Biblioteki roślinkę i wymień ją na inną. Ważne, aby roślinki były zdrowe. Wstęp wolny. Organizatorzy życzą udanej wymiany!
Biblioteczną wymianę roślin organizujemy już po raz kolejny. To doskonała okazja do tego, by nadwyżki parapetowe wymienić na inne ciekawe okazy, których jeszcze nie mamy. W ubiegłym roku akcja cieszyła się powodzeniem, w wydarzeniu wzięło udział wiele osób, szczególnie młodych, również takich, które wcześniej nie korzystały z biblioteki. Przychodząc wymienić roślinkę, przy okazji zakładali kartę biblioteczną i wypożyczali książki. To cieszy, bo dzięki takim dodatkowym przedsięwzięciom, popularność bibliotek rośnie. W tym roku przygotowałyśmy do wymiany m.in. trzykrotki, fiołki afrykańskie, skrzydłokwiaty, sukulenty i wiele innych. A nigdy nie wiemy, co przyniosą inni, można trafić na prawdziwe roślinne perełki. Trzeba dodać, że oprócz roślin przygotowałyśmy dla odwiedzających książki o tematyce ogrodniczej, które można wypożyczyć i zgłębić tajniki pielęgnacji posiadanych kwiatów

– mówi Beata Szostak z Filii nr 3 WiMBP w Rzeszowie.

Foto. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie


 

 

Grafika promująca akcję wymiany roślin I Zielono mi

Grafika promująca akcję wymiany roślin I Zielono mi


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów