Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Internetowy oszust z okolic Jasła z 31 zarzutami

Internetowy oszust z okolic Jasła z 31 zarzutami
policja
Autor: Zdjęcie poglądowe

31 - dokładnie tyle przestępstw udowodnili jasielscy policjanci 37-letniemu oszustowi internetowemu. Mężczyzna, zamieszkujący okolice Jasła, przyznał się już do zarzucanych mu czynów. 


Zdjęcie poglądowe


Jak informują policjanci, oszustwa internetowe są częstym zjawiskiem w ostatnim czasie. Przestępcy posuwają się do różnych metod, żeby wzbogacić się kosztem innych. Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Jaśle ustalili i zatrzymali sprawcę wielu takich oszustw.

W tym przypadku oszust działał w następujący sposób: zamieszczał on na portalach społecznościowych ogłoszenia, oferując do sprzedaży m.in. panele podłogowe, materiały budowlane, drewno, węgiel czy ekogroszek. Kupujący, po uzgodnieniu szczegółów transakcji, wpłacali uzgodnioną kwotę na wskazane rachunki bankowe, po czym nie otrzymywali zakupionego towaru, a ich pieniądze przepadały.

W trakcie prowadzonego dochodzenia policjanci przez kilka miesięcy gromadzili materiał dowodowy. Docierali do pokrzywdzonych osób na terenie całego kraju. Śledczy ustalili, że podejrzany 37-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego oszukał w ten sposób łącznie 31 osób. W sumie zgromadził na swoich kontach blisko 110 tys. zł. Podczas przesłuchania przyznał się on do przedstawionych zarzutów i złożył wyjaśnienia.

Wkrótce sprawą zajmie się sąd, który zadecyduje o losie 37-latka. Mężczyzna w przeszłości odbywał już karę prawie 5 lat pozbawienia wolności w związku z dokonanymi wcześniej oszustwami. W rezultacie grozi mu teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze przypominają, aby zachować ostrożność podczas transakcji internetowych. W szczególności zalecają oni kupowanie w sprawdzonych sklepach, a także zachowanie dokumentów jej dotyczących, które później mogą pomóc szybciej namierzyć sprawcę.

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów