Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Niespodzianka w Bełchatowie. AZS Olsztyn ogrywa Skrę Bełchatów. Stal Nysa w play-offach

Niespodzianka w Bełchatowie. AZS Olsztyn ogrywa Skrę Bełchatów. Stal Nysa w play-offach
FB_IMG_1679986685371
Do sporej sensacji doszło w meczu Skry Bełchatów z AZS Olsztyn. Wydawało się, że tylko kataklizm mógłby na ostatniej prostej zabrać Skrze miejsce w najlepszej ósemce. Skra musiała zdobyć 6 pkt. 

Bełchatowianie w ostatnim czasie notowali zwyżkę formy. Rozgrywali dobre mecze i byli blisko, aby wejść zdobyć ósme miejsce, które gwarantowałoby walkę w play-offach. Prawdopodobnie wtedy trafiliby na Asseco Resovię Rzeszów. AZS Olsztyn miał pewność zajęcia 7 miejsca w tabeli, więc nie grał już o nic. 

Skra Bełchatów musiała zagrać bez swojego lidera Mateusza Bieńka. Problem z infekcją miał również Lanza, który pojawił się na boisku, ale szybko je opuścił w drugim secie. 

Liderem Bełchatowa w pierwszym secie był Aleksander Atanasijević, który m.in świetnie zagrywał. To jednak nie wystarczyło by pokonać w pierwszej odsłonie AZS Olsztyn. Goście w końcówce postawili na zagrywkę i to przyniosło efekty. Pierwszą partię AZS wygrał 23:25.

Drugi set długo był wyrównany. W połowie seta na zagrywce pojawił się Taylor Averill, który posłał kilka dobrych zagrywek w stronę rywala. Akcje Olsztyna kończył Butryn. Set zakończył się zwycięstwem AZS Olsztyn i wtedy stało się jasne, że w fazie play-off zagra PGE Stal Nysa. 
Trzecia partia była najbardziej wyrównanym setem w meczu. Ten jednak znów powędrował na konto Olsztyna. Wszystko dzięki dobrej dyspozycji w grze blok-obrona. 

 

MVP spotkania wybrano Karola Butryna. 


PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (23:25, 19:25, 22:25)


Skra Bełchatów: Łomacz 1, Lanza 4, Kłos 3, Atanasijević 12, Kooy 13, Gunia 4 oraz Gruszczyński (l), Musiał, Vasina 3, Rybicki. 


Trener: Andrea Gardini.


AZS Olsztyn: Pająk 3, Andringa 4, Averill 11, Butryn 21, Lipiński 10, Poręba 11 oraz Hawryluk (l), Jakubiszak. 


Trener: Javier Weber.


Foto podglądowe: Indykopl AZS Olsztyn 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów