Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Kobiecość w literaturze – premiera książki „Diament i Róża”

Kobiecość w literaturze – premiera książki „Diament i Róża”
GLASSES
Bez bohatera nie ma opowieści. Bohater może nas irytować lub inspirować, ale są bohaterowie, którzy pozostają w naszej pamięci na zawsze.  Wszyscy kojarzymy Robinsona Crusoe wykreowanego przez Daniela Defoe, Jacka Soplicę z „Pana Tadeusza”, czy Stanisława Wokulskiego z „Lalki”

Czy kobiety w literaturze są równie wyraziste?

Oczywiście. Pamiętamy Annę Kareninę, Barbarę Niechcic z „Nocy i dni”, czy Lady Makbet z dramatu  Williama Szekspira.

Minione epoki, pozostawiły nam cały wachlarz kobiecych postaci. Na szczęście literatura współczesna, nie pozostaje w tyle. Różnorodność kobiecych postaci, pozwala nam, czytelnikom, przeżywać razem z nimi, cały wachlarz emocji. Mamy zatem zabawną ale do bólu prawdziwą Bridget z „Dziennika Bridget Jones” oraz wyrazistą Scarlett O'Hara  z „Przeminęło z wiatrem”.A jakie postacie są kreowane na naszym podwórku? Rzeszowska pisarka, Karolina Winiarska, mierzy się z wyzwaniem stworzenia kobiety zwyczajnie niezwyczajnej w swojej najnowszej powieści „Diament i Róża”.

Autorka zdradza, że jej siódma powieść traktuje o kobiecie sukcesu, której nie są obce problemy dnia codziennego. Obserwujemy pełną determinacji drogę bohaterki do spełnienia marzeń i ceny, jaką musi za ich realizację ponieść.

Dlaczego warto sięgnąć po „Diament i Różę”? „Właśnie z powodu głównej bohaterki – która jest kobietą z krwi i kości i która doskonale wie, czego chce. Dorota inspiruje i motywuje jednocześnie” – zdradza autorka.

Zdecydowanie warto sięgać po lektury prawdziwe, które oprócz rozrywki zagwarantują nam, szczyptę refleksji i inspiracji. „Diament i Róża”, powieść mająca premierę 29.03.2023r. z pewnością do takich lektur należy.

Książka jest już do nabycia: www.wydawnictwodiamenty.pl

 Opis Wydawcy:

Porywająca serce historia o dziewczęcych marzeniach i wyboistej drodze do ich spełnienia. Dorota jest osobą, która odnosi sukcesy i nie boi się wyzwań. Niestety w życiu prywatnym nie ma tyle szczęścia. Wychodząc za mąż za licealną miłość, Dorota wierzyła, że to związek na całe życie. Los jednak bywa przewrotny i lubi płatać figle. Niespodziewany telefon od ważnej dla niej osoby powoduje zmiany w jej życiu. Nic już nie będzie takie samo. Tajemnica skrywana od lat sprawia, że wyjazd do Afryki okazuje się przygodą odmieniającą losy wielu osób. „Diament i Róża” to współczesna wyprawa w głąb malowniczej Afryki i jednocześnie sentymentalna podróż do lat 90. ubiegłego wieku. To pełna emocji powieść, która głęboko poruszy każdego czytelnika.


Minimalist Book Store Logo

Minimalist Book Store Logo

Diament_i_roza_front-01

Diament_i_roza_front-01


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów