Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 10 czerwca 2023 02:25
Reklama

Znęcał się nad partnerką i spowodował pożar w jej domu

Znęcał się nad partnerką i spowodował pożar w jej domu
303-254386
48-latek, mieszkaniec gminy Iwierzyce usłyszał zarzut znęcania się nad swoją partnerką. Mężczyzna spowodował także pożar w domu kobiety. 

W niedzielę 12 marca po godzinie 17, policja otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Olchowa, kobieta została pobita przez partnera. Patrol potwierdził zgłoszenie. Jak relacjonowała pokrzywdzona, w nocy do domu, w którym mieszkała przyszedł jej 48-letni partner. W trakcie wizyty doszło pomiędzy nimi do kłótni, podczas której mężczyzna uderzył pokrzywdzoną, a także groził jej pozbawieniem życia.

Kobieta obawiając się agresywnego zachowania mężczyzny, opuścił swój dom. Jak się później okazało, w tym czasie mężczyzna, przebywając w mieszkaniu kobiety, spowodował pożar, a następnie opuścił jej posesję.

Gdy mundurowi wykonywali czynności na miejscu zdarzenia, zauważyli wjeżdżającego na posesję kierującego peugeotem. Okazał się nim partner pokrzywdzonej kobiety. Policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie alkomatem wykazało, prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. 48-latek został zatrzymany.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu znęcania się, zniszczenia mienia oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec 48-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oceń

Komentarze
Reklama