Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 10 czerwca 2023 03:36
Reklama

Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej na Politechnice Rzeszowskiej

Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej na Politechnice Rzeszowskiej
Dzien inzynieri materialowej - grafika 2
Na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej w czwartek 17 marca odbędzie się Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej. Jest to wspólne przedsięwzięcie 15 jednostek naukowych w Polsce. 

Wydarzenie ma na celu promocję inżynierii materiałowej w szczególności wśród maturzystów, uczniów szkół średnich oraz uczniów ostatnich klas szkół podstawowych. Pracownicy naukowi Katedry Nauki o Materiałach przygotowali ciekawe warsztaty, pokazy i prezentacje.

Program wydarzenia:  • 10:00-11:00 - Próba pobicia rekordu Polski - "Ogólnopolska Lekcja Inżynierii Materiałowej".

  • 11:00-15:00 - Wizyty zorganizowanych grup uczniów w Katedrze Nauki o Materiałach i Laboratorium Badań Materiałów dla Przemysłu Lotniczego.


W ramach zwiedzania przewidziana jest prezentacja wybranych procesów technologicznych z obszaru inżynierii materiałowej w formie warsztatów, w tym: cięcie laserem - wycinanie próbek ze stali do nawęglania, obróbka cieplno-chemiczna - przygotowanie wsadu do procesu nawęglania (załadunek pieca), natryskiwanie plazmowe - wytworzenie na powierzchni próbek ze stali warstwy odpornej na ścieranie. Odbędą się również pokazy druku 3D oraz prezentacje renomowanych firm z branży lotniczej i motoryzacyjnej prowadzone pracowników - absolwentów kierunku inżynieria materiałowa.

plakat wydarzenia

Dzien inzynieri materialowej - grafika 1
Dzien inzynieri materialowej - grafika 1


Oceń

Komentarze
Reklama