Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Uczniowie SP 28 w Rzeszowie odkrywają świat

Uczniowie SP 28 w Rzeszowie odkrywają świat
Koło Naukowe Ignasie w drugiej klasie

Autor: fot. Materiały SP 28

„Ignasie w drugiej klasie” debiutują w internetowej prasie. Uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej Nr 28 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie postanowili zostać ambasadorami nauki włączając się w program edukacyjny „Być jak Ignacy”, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

fot. Materiały SP 28


Założyli Koło Naukowe „Ignasie w drugiej klasie” i co tydzień zdobywają wiedzę z różnych dziedzin nauki, poznają wybitnych, polskich naukowców, robią eksperymenty i doświadczenia, a nawet piszą wiersze. W marcu, po trudnych zmaganiach z fizyką zajmują się tak ważnym zagadnieniem, jakim jest komunikacja międzyludzka.

Wiedzą już, co to asertywność i jak powinno się prowadzić dyskusje w sposób merytoryczny z szacunkiem do drugiej osoby. Pamiętają o tym, że każdy z nas jest inny i każdy ma prawo do swojej opinii. Poznają ciekawostki językowe, gwary i języki regionalne, a także pismo Braille’a czy język migowy. Dowiadują się, jak trudne jest komunikowanie się, gdy nie znamy języka.

To z kolei staje się motywacją do nauki języków obcych - na szczęście Szkoła Podstawowa Nr 28, do której uczęszczają jest dwujęzyczna. Z wielkim zaangażowaniem chłoną świat wszystkimi zmysłami, a nauka staje się wspaniałą zabawą oraz odkrywaniem siebie i innych.

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów