Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Otwarcie zmodernizowanej Pracowni RTG w ZOZ Nr 2 w Rzeszowie

Otwarcie zmodernizowanej Pracowni RTG w ZOZ Nr 2 w Rzeszowie
rtg
W Zespole Nr 2 w Rzeszowie wczoraj (10 marca) została oddana do użytku zmodernizowana pracownia rentgenowska. Oprócz tego ZOZ nr 2 w Rzeszowie wzbogacił się o aparaty RTG i USG. Zakres prac w Przychodni Specjalistycznej - Centrum Diagnostycznym w Rzeszowie przy ul. Fredry 9 obejmował: prace modernizacyjne, instalacyjne, adapcyjne i budowlane dla dostarczonego systemu w pracowni RTG. Prace te pozwoliły dostosować obiekt do obowiązujących wymogów.

Udział w otwarciu brali m.in pracownicy ZOZ nr w Rzeszowie, przedstawiciele rządu i samorządu, proboszcz parafii Fara w Rzeszowie a także przedstawiciele firmy Philips Medical Systems DMC GmbH, która dostarczyła i przygotowała do użytku najnowocześniejszy sprzęt do RTG na rynku. Przybyli także przedstawiciele Zarządu i Rady Powiatu.

Dziękuję dyrekcji tej placówki oraz jej pracownikom za to, że wychodzicie Państwo naprzeciw potrzebom mieszkańców naszego powiatu i podejmujecie działania mające na celu zapewnienie leczenia na jak najwyższym poziomie. Taka postawa umacnia zaufanie do publicznej służby zdrowia, która choć publiczna, to może być naprawdę wysokiej jakościpowiedział Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski


Sprzęt przygotowany przez firmę Philips Medical Systems DMC GmbH to nowoczesny sprzęt, który wykorzystuje nowoczesną technologię. Technologia ta pozwala na lepszą jakość uzyskiwanych obrazów przy zmniejszenia dawki promieniowania. 
Zaawansowana technologia umożliwia automatyczny dobór parametrów ekspozycji, co daje możliwość uzyskania zdjęcia o optymalnej jakości. Złożone rozwiązania technologiczne jak detektory cyfrowe, w tym jeden bezprzewodowy, mobilny stół i lampa rentgenowska w znacznym stopniu zwiększają komfort pacjenta, ponieważ to aparat dostosowuje się do możliwości ruchowych pacjenta a nie odwrotnie, co ma miejsce w klasycznych pracowniach.- czytamy w opisie zakupionego sprzętu, który kosztował 1 001 873,50 zł brutto. Sama inwestycja kosztowała 1 379 330,98 zł brutto. Okres modernizacji trwał zaledwie trzy tygodnie. 

W naszej pracowni wykonywany jest pełny zakres badań m. in.: RTG kończyn, kręgosłupa, czaszki, jamy brzusznej, klatki piersiowej, łopatki, miednicy, mostka, nosa. Nowością są zdjęcia sylwetkowe kończyn oraz zdjęcia sylwetkowe kręgosłupa, których nie można było wykonywać na poprzednim aparacie. Szeroki zakres realizowanych badań RTG ma istotne znaczenie zarówno dla pacjentów jak i lekarzy specjalistów, szczególnie z poradni ortopedyczno-urazowej czy poradni wad postawy.podsumowałaEwa Skoczyńska zastępca Dyrektora nr 2 w Rzeszowie.


Foto. Powiat Rzeszowski 


 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów