Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Politycy Polski 2050 zaprezentowali założenia programu "Polska jest kobietą"

Politycy Polski 2050 zaprezentowali założenia programu "Polska jest kobietą"
zdjęcie 4 konferecja prasowa Polska jest Kobietą

Politycy Polski 2050 Szymona Hołowni zaprezentowali dziś w Rzeszowie program "Polska jest kobietą, dla zdrowia kobiet". Te postulaty to m.in ginekolog w każdym powiecie, antykoncepcja refundowana przez państwo, leczenie niepłodności. W trakcie konferencji prasowej głos zabrali Bartosz Romowicz, Elżbieta Burkiewicz i Aldona Wysocka. 
 

Romowicz w swoim wystąpieniu zauważył, że w Polsce istnieje stereotyp o tym, że polityka jest dla mężczyzn. Mówił, że pora z tym skończyć.  


 

Jako polityk będę popierał program mojego ugrupowania dla mojej żony, córki, dla mojej mamy, babci, dla wszystkich kobiet, które uważam z tego programu powinny skorzystać.


 


 

zaznaczył Bartosz Romowicz, Przewodniczący Regionu Podkarpackiego partii Polska2050 Szymona Hołowni, Burmistrz Ustrzyk Dolnych.


 

Elżbieta Burkiewicz  zauważyła, że w ruchu Szymona Hołowni kobiety mają swój głos i jest on zauważalny, zwłaszcza w kontekście zdrowia kobiet. "Polska jest kobietą"- powiedziała Burkieiwcz. Dodając:  


 

Antykoncepcja powinna być refundowana przez państwo, jest to coś normalnego na całym świecie, natomiast w Polsce jest ona traktowana wręcz jak zło". 


 


 

Zwróciła uwagę jeszcze na jedną rzecz:  


 

W Polsce jest tak, że 15,16,17 latki mogą zgodnie z prawem być czynne seksualnie, natomiast nie mogą same pójść do lekarza. To nie jest normalne"


 


Ugrupowanie Hołowni chce, aby już 15-letnie dziewczynki mogły same iść do ginekologa, a sam poród nie może być traumą. Musi on przebiegać godnie i bez bólu. 
 

Niepłodność jest chorobą cywilizacyjną XXI wieku, postulujemy aby była większa dostępność do programu in vitro. Niektóre samorządy organizują programy leczenia niepłodności, ale to państwo powinno zająć się finansowaniem tego typu programów" 


zauważyła Aldona Wysocka - członkini partii Polska 2050 Szymona Hołowni.
 

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów