Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Atrakcje w rzeszowskim parku wodnym. Rozpoczęły się konsultacje

Atrakcje w rzeszowskim parku wodnym. Rozpoczęły się konsultacje
waterslide-ga4ed3e8ff_1920

Autor: fot. pixabay

Rozpoczęły się konsultacje społeczne, w których ratusz chce zapytać rzeszowian jakie atrakcje powinien być wyposażony przyszły aquapark.

Aquapark powstanie w północnej części Rzeszowa, na terenie osiedla Staromieście. Pod inwestycję zarezerwowane są działki w rejonie ulic Warszawskiej, Krogulskiego i Welca o łącznej powierzchni ok. 6 hektarów.


W ramach procedury przygotowującej tę potężną inwestycję zostało już przygotowane m.in. studium wykonalności, które pomogło odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących przyszłego parku wodnego, dotyczących spraw zarówno finansowo-ekonomicznych jak i  technicznych.


Na podstawie analiz zawartych w studium wybrany został wariant aquaparku, który miasto będzie realizowało. To kryty park wodny wraz z dużym saunarium oraz z zewnętrzną strefą basenową i rekreacyjną.


Kolejnym etapem prac przygotowującym inwestycję jest wybór firmy, która inwestycję zaprojektuje. Procedura już trwa. Jest prowadzona w formie dialogu konkurencyjnego. Rozstrzygniecie planowane jest latem tego roku.


- Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami chcemy, aby w procesie tworzenia parku wodnego uczestniczyli także mieszkańcy. Dlatego rozpoczęliśmy konsultacje społeczne, w których pytamy m.in. o to w jakie atrakcje powinien być wyposażony przyszły aquapark – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.


Konsultacje społeczne rozpoczęły się 9 marca i potrwają do 14 kwietnia 2023 r.Konsultacje są prowadzone w kilku formach:
  1. Ankieta elektroniczna
Ankieta znajduje się na stronie internetowej konsultacji społecznych. W większości zawiera pytania otwarte, w których prosimy o podzielenie się opinią i wpisanie własnych odpowiedzi. Czasami traficie w nim także na pytania zamknięte, polegające na wyborze spośród podanych odpowiedzi. Ankiety są intuicyjne i proste w obsłudze. Od jednego pytania przechodzimy do następnego, a na końcu klikamy w przycisk „Zakończ formularz i wyślij”. Dzięki tej formie konsultacji możecie wziąć w nich udział bez wychodzenia z domu.


TERMIN: 9 marca 2023 r. - 31 marca 2023 r.


Link: https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=YCBF9vrtHE6nFn_kNgvwidKtmWwc3XdBt4v5dHlAAJhUNFdNVk81OEkwRlVYOUtSVkxPRFdXUjFKNS4u&web=1&wdLOR=c12CD4367-BEB1-1845-A2DB-23C9336F9900


  1. Punkt konsultacyjny
MIEJSCE: Urban Lab Rzeszów przy ul. 3 Maja 13


TERMIN: 9 marca 2023 r. - 31 marca 2023 r., w godzinach 7:30-18:00 (od poniedziałku do piątku)

  1. Spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami.
Spotkanie „Jakie atrakcje powinny znaleźć się w parku wodnym w Rzeszowie?” odbędzie się 4 kwietnia 2023 r. w sali Urban Lab Rzeszów przy ul. 3 Maja 13 od godz. 17:00 do godz. 19:00

  1. Zbieranie uwag i wniosków mieszkańców drogą elektroniczną poprzez adres e-mail
ADRES E-MAIL: [email protected]


TERMIN: 9 marca 2023 r. - 14 kwietnia 2023 r.


 

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów