Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ukraińskie miasta dostaną więcej agregatów prądotwórczych [ZDJĘCIA]

Ukraińskie miasta dostaną więcej agregatów prądotwórczych [ZDJĘCIA]
FB_IMG_1677314201955
Autor: 24.02.2023. Rzeszow. KP ws. przekazanie 50 agregatow. Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszow
50 kolejnych agregatów prądotwórczych pojedzie z Rzeszowa do ogarniętej wojną Ukrainy. Sprzęt ufundowała Fundacja Deloitte Polska.


Rzeszów od początku wojny wspiera Ukrainę w różnych aspektach. Przyjmując i opiekując się uchodźcami, przekazując pomoc humanitarną czy organizując wsparcie i integrację dla przebywających w naszym mieście Ukraińców. Także przekazując agregaty prądotwórcze.


Już 2 kwietnia ub. roku prezydent Konrad Fijołek na spotkaniu z przewodniczącą PE przedstawił jej formy udzielanej pomocy. Za tę pomoc Rzeszów został wyróżniony przez Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego tytułem Miasto-Ratownik. Dotychczas za pośrednictwem miasta do Ukrainy trafiło już 170 agregatów.  Kolejne agregaty prądotwórcze trafią z Rzeszowa na Ukrainę


– Zwracają się do nas merowie ukraińskich miast z prośbą o pomoc, ale zwracają się też przedsiębiorcy, którzy mogą i chcą pomóc. Naszym zadaniem jest ich połączyć. Tak, żeby pomóc ukraińskim miastom, szkołom, szpitalom. Po ostatnim apelu miasta, firmy i organizacje zgłaszają się do nas z propozycją przekazania sprzętu lub przekazują go bezpośrednio do ukraińskich miast. Przedsiębiorstwa robią także zbiórki pieniędzy na zakup agregatów. Działamy wspólnie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.


Do akcji „Generatory nadziei” włączyła się firma Deloitte, która za pośrednictwem Fundacji Deloitte Polska ufundowała i przekazała 50 agregatów.


– Nasza fundacja od pierwszego dnia wojny włączyła się działania na rzecz Ukrainy. Współpracowaliśmy w sumie z 19 organizacjami pozarządowymi, organizując pomoc humanitarną dla blisko 10 000 ofiar wojny. Z jednej strony zależy nam na tym, żeby pomoc trafiała tam, gdzie jest najbardziej potrzebna, dlatego też, zgodnie z prośbą merów ukraińskich, przekazujemy do ich miast agregaty. Z drugiej – jesteśmy nastawieni na działania długofalowe i inwestujemy w projekty z efektem skali, szczególnie edukacyjne – mówi Adam Mariuk, prezes Fundacji Deloitte Polska.Generatory trafią do ośmiu ukraińskich miast


W Rzeszowie firma Deloitte CE BSC obecna jest od ponad 7 lat i od tej pory cały czas aktywnie angażuje się we wspieranie lokalnej społeczności. W ostatnim czasie z inicjatywy firmy posadzono 1000 drzew z okazji zatrudnienia tysiąca pracowników, stworzono antysmogowy mural, czy jak co roku zorganizowano akcję Impact Day, czyli całodzienną inicjatywę pomocową na rzecz miejsc i organizacji z Rzeszowa i okolic. Ważnym aspektem działania organizacji jest prowadzenie akcji CSR oraz niesienie pomocy potrzebującym.


- Oczywiste więc było, że włączymy się w działania na rzecz uchodźców. Nasi pracownicy byli obecni na granicy, pomagali w transporcie czy organizowali zbiórki. Wsparcie zaczęło się w momencie wybuchu wojny i trwa nadal – mówi Małgorzata Kubiś, szefowa działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Deloitte CE Business Services Center.

Generatory trafią do ośmiu miast. To Równe, Tarnopol, Konotop, Czernihów, Lwów, Truskawiec, Iwano-Frankowsk i Łuck. Będą pracować m.in. na Uniwersytecie im. Iwana Franki we Lwowie oraz Politechnice Lwowskiej.


- Politechnika Lwowska kształci 35 tysięcy studentów. Generatory będą nam bardzo potrzebne zarówno do codziennej pracy, jak i oświetlenia schronów, kiedy zostanie ogłoszony alarm rakietowy. Bardzo za nie dziękujemy – mówi Wołodymyr Szepitczak, prorektor Politechniki Lwowskiej.


 

 

 
Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów