Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Centrum Edukacji Zdalnej dla młodzieży z Ukrainy [ZDJĘCIA]

W Rzeszowie otwarto Centrum Edukacji Zdalnej dla młodzieży z Ukrainy [ZDJĘCIA]
_DSC1968

Autor: fot. Kuba Kluz

W Rzeszowie otwarto pierwsze Centrum Edukacji Zdalnej dla młodzieży z Ukrainy. Do końca marca takich miejsc będzie w mieście cztery.


 

Centra Edukacji Zdalnej to odpowiedź na potrzeby społeczności ukraińskiej goszczącej w Rzeszowie, ale nie korzystającej z polskiego systemu oświaty. Powstają w ramach współpracy z organizacjami międzynarodowymi - UNICEF oraz UNHCR. 

Uzupełnić ofertę edukacyjną


 

- To miejsca, w których dzieci będą mogły skorzystać ze sprzętu wysokiej klasy i w komfortowych warunkach połączyć się ze swoimi nauczycielami. W ten sposób uzupełniamy ofertę edukacyjną. W naszych szkołach jest już bowiem duża grupa uczniów, którzy chodzą do klas z dziećmi polskimi, albo przygotowują się do tego w specjalnie utworzonych oddziałach – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.


 

Dzieci i młodzież ukraińska, która kształci się zdalnie w ukraińskim systemie edukacji, będą mogli skorzystać z udostępnionych miejsc oraz sprzętu komputerowego.


 

Pierwsze, uruchomione dzisiaj centrum, mieści się w Punkcie Informacji Oświatowej przy ul. Gałęzowskiego 2 w Rzeszowie. Zapewnia 10 miejsc w godzinach 9-14. W razie potrzeby czas jego pracy zostanie wydłużony. 

Równy dostęp do nauki


 

- Docelowo takich centrów w mieście będzie cztery. Trzy kolejne chcemy uruchomić w marcu, powstaną w budynkach Młodzieżowego Domu Kultury przy al. Piłsudskiego 25 i Osmeckiego 51, w Zespole Szkół Plastycznych przy ul. Staszica 16 a i w Szkole Podstawowej nr 25. Będzie w nich łącznie 80 miejsc – mówi Zbigniew Bury, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa.


 

Wyposażenie i obsługę centrum zapewnia UNICEF , zaś laptopy do nauki zdalnej przekazał UNHCR. - Naszym celem jest zadbać o to, aby uchodźcy z Ukrainy mieli dostęp do wszystkich usług i praw, które im przysługują. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, w jaki sposób układa się nasza współpraca w tej materii z lokalnym samorządem. Jest nam bardzo miło, że mogliśmy przekazać laptopy, to wspaniałe, że dzięki temu dzieci będą mogły uczestniczyć w zdalnej nauce - mówi Adriana Negry z UNHCR.


 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów