Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Fundacja Itaka zbiera środki na utrzymanie antydepresyjnego telefonu zaufania

Fundacja Itaka zbiera środki na utrzymanie antydepresyjnego telefonu zaufania
girl-g441a7fc58_1920
Dziś 23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Według danych WHO z 2020 roku na depresję cierpi 350 mln ludzi na całym świecie. 

Pomóż uratować telefon antydepresyjny Fundacji Itaka!

Właśnie dziś w Międzynarodowy Dzień Walk z depresją Fundacja Itaka prosi o pomoc i wsparcie telefonu antydepresyjnego. Godzina pracy psychologa to około 60 zł. Jedna sesja trwa 40-50 minut. To w trakcie takiej sesji psychologowie często ratują życie drugiego człowieka. Nie każdego stać na sesję psychologiczną. Taki telefon dla wielu osób jest więc ratunkiem. 

Wsparcia mogą tam szukać nie tylko osoby dotknięte depresją, ale także ich rodziny. 

Numer telefonu pod którym można uzyskać pomoc to 22 484 88 01. 

Kliknij tutaj i wesprzyj antydepresyjny numer telefonu 

Czym jest depresja?
Depresja to poważna choroba, która wg definicji Światowej Organizacji Zdrowia, objawia się smutkiem, utratą zainteresowań i przyjemności, poczuciem winy, niską samooceną, zaburzeniami snu i apetytu, uczuciem zmęczenia i osłabieniem koncentracji

- czytamy na forumprzeciwdepresji.pl

Istnieje wiele narzędzi do leczenia depresji. Niestety, ale nie wszyscy korzystają z narzędzi które umożliwiają walkę z depresją. W niektórych krajach jest to zaledwie 10 procent osób chorujących na depresję- są to dane pochodzące z WHO. 

Depresja dotyka osób w różnym wieku. Jest to choroba osób w każdym wieku. Jednym z powodów samobójstw wśród ludzi jest obniżenie własnej wartości. W ostatnim czasie młodzi ludzie popadają w depresję przez wykluczenie społeczne np. ktoś przyznaje się do odmiennej orientacji seksualnej. 

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów