Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wystawa jubileuszowa płatnerza z Łańcuta w Muzeum Okręgowym

Wystawa jubileuszowa płatnerza z Łańcuta w Muzeum Okręgowym
13
Autor: Krzysztof Panas fot. materiały Muzeum Okręgowego w Rzeszowie
W niedzielę, 26 lutego, o godz. 14:00, w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie, odbędzie się finisaż wystawy „Majster i uczniowie. 45-lecie pracy twórczej Krzysztofa Panasa". Wydarzenie będzie miało miejsce w ramach organizowanego przez placówkę cyklu „Kulturalne Niedziele".

Fot. materiały Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

Płatnerz z Łańcuta


Spotkanie z Krzysztofem Panasem stanowić będzie finisaż jubileuszowej wystawy ukazującej dorobek 45-lat pracy twórczej tego pochodzącego z Łańcuta, cenionego w Polsce, jak i poza granicami kraju płatnerza. Z tej okazji od czwartku 24.02.2023, aż do zakończenia wystawy tj. do 28.02.2023 katalog prac Krzysztofa Panasa i jego uczniów w promocyjnej cenie - 20 zł.

Krzysztof Panas specjalizuje się w wykonywaniu historycznej białej broni polskiej, a także orientalnej oraz broni egzotycznej z odległych epok i krajów. Swe wyroby wykonuje technikami tradycyjnymi. Od wielu lat jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Kowali. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach w kraju i za granicą, gdzie zdobył wiele wyróżnień i medali. Jego prace znajdują się w ponad trzydziestu krajach świata. W 1985 roku Minister Kultury i Sztuki nadał mu honorowy tytuł „mistrza rzemiosła".

Krzysztof Panas fot. materiały Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

On sam o sobie


W publikacji towarzyszącej wystawie Mistrz pisze o sobie:
„Zdarza mi się mówić, że moje życie, to moja praca, a moja praca, to moje życie. Jestem szczęśliwym człowiekiem, gdyż przez całe życie zajmuję się tym, co z głębi serca lubię. W zasadzie mogę śmiało stwierdzić, że nie przepracowałem żadnego dnia. Spełnienie daje mi fakt, że robię coś z pożytkiem i pasją, dając przy okazji radość innym ludziom. Uwielbiam robić to, co robię i nie wyobrażam sobie innego zajęcia. Skupienia i czasu wymaga każdy proces, a mój czas jest odliczany nie dniami, a uderzeniami młotka. Moja praca to dla mnie relaks, wielka radość od rana do wieczora. Każdego dnia czeka na mnie moja Kuzienka. Moja Pieczara ‒ to moje królestwo".

Cena biletu na wystawę wynosi 10 zł od osoby.

12
12


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów