Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Policjanci z Tyczyna odznaczeni za uratowanie osoby z płonącego domu

Policjanci z Tyczyna odznaczeni za uratowanie osoby z płonącego domu
303-254891

Dwóch funkcjonariuszy policji z Podkarpacia zostało w poniedziałek odznaczonych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego medalem im. podkomisarza policji Andrzeja Struga. Odznaczeni zostali sierż. sztab. Andrzej Smaroń i sierż. Bartosz Józefczyk z Tyczyna.

Obaj ryzykując własne życie wynieśli z płonącego domu osobę niepełnosprawną. Do zdarzenia doszło 26 grudnia w Dynowie. Podczas interwencji okazało się, że w płonącym domu jest jeszcze dwie osoby, w tym jedna okazała się osoba niepełnosprawną. Policjanci wybili szybę w oknie, dostali się do domu, przeszukali zadymione pomieszczenia. W jednym z nich znaleźli niepełnosprawną osobę. Policjanci wynieśli go na rękach. Drugim poszukiwanym mężczyzną zajęli się strażacy. 

W tym roku odznaczonych medalem zostało już 86 policjantów. Medalem im. podkomisarza policji Andrzeja Struga odznaczani są ci policjanci którzy podjęli się m.in. ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia. 

Medal ten jest nadawany na wniosek Komendanta Głównego Policji albo z inicjatywy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wyróżnienie może być przyznawane także pośmiertnie. Relacje z uroczystości możemy zobaczyć na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów