Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wspomnienie artystki Marleny Makiel-Hędrzak. W BWA w Rzeszowie odbył się uroczysty wernisaż [ZDJĘCIA]

Wspomnienie artystki Marleny Makiel-Hędrzak. W BWA w Rzeszowie odbył się uroczysty wernisaż [ZDJĘCIA]
IMG_7506

Autor: Fot. MZ

W czwartek, 2 lutego br. w Biurze Wystaw Artystycznych odbył się uroczysty wernisaż inaugurujący nowy rok wystawienniczy 2023.  Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających do 5 marca 2023 roku. 

Fot. MZ


Wystawa zorganizowana przez Instytut Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego nosi nazwę In memoriam Marlena Makiel-Hędrzak. Zbiór wystawionych prac jest autorstwa Marleny Makiel-Hędrzak - zmarłej artystce, malarce, poetce, rysowniczce. Artystka była także pracownikiem naukowym Uniwersytetu Rzeszowskiego. 
Kto znał Marlenę, ten wie, że poza duszą artystyczną miała talent do obserwacji świata i człowieka. W sposób metafizyczny rozważała miejsce człowieka w świecie - mówi Piotr Rędziniak, dyrektor BWA w Rzeszowie. 

Fot. MZ


Marlena Makiel-Hędrzak urodziła się w Krośnie w 1968 roku. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego w Miejscu Piastowym. Studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. W 1995 r. otrzymała dyplom z wyróżnieniem w pracowni rysunku prof. Stanisława Góreckiego. Przez 23 lata związana była z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zajmowała się również działalnością artystyczną: rysunkiem, malarstwem i grafiką. Swoje prace prezentowała na kilkunastu wystawach indywidualnych, w tym w Krośnie, Częstochowie, Sanoku, Dukli, Gorlicach, Łodzi, Zakopanem, Sandomierzu, Opolu, Jarosławiu, Lublinie, Krakowie.

 Marlena Makiel-HędrzakPre-teksty - tak nazywała się ostatnia wystawa artystki wystawiona w galerii siedziby ICN Polfa w Rzeszowie w maju 2019 roku.Fot. MZ 

Marlena Makiel-Hędrzak brała także udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Uczestniczyła w licznych plenerach i sympozjach. W swoim dorobku ma opracowania graficzne do wielu książek. 

 

Kuratorami wystawy są Dorota Sankowska i Joanna Janowska – Augustyn. 

 

Zobacz zdjęcia z wydarzenia!


nie-zyje-marlena-makiel-hedrzak_9207_PJq7KG

nie-zyje-marlena-makiel-hedrzak_9207_PJq7KG

IMG_7492

IMG_7492

IMG_7501

IMG_7501

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Komentarze