Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

O rzeszowskich tancerkach flamenco, pasji życiowej - Stephanie Antiga. Bohaterka kolejnego kobiecego spotkania w Kinie za Rogiem Cafe [ZDJĘCIA]

O rzeszowskich tancerkach flamenco, pasji życiowej - Stephanie Antiga. Bohaterka kolejnego kobiecego spotkania w Kinie za Rogiem Cafe [ZDJĘCIA]
IMG_6907

Autor: Fot. MZ

W czwartek, 26 stycznia br. odbyło się kolejne kobiece spotkanie z cyklu "Kobieta w roli głównej" w Kinie za Rogiem Cafe. Bohaterką wczorajszego wydarzenia była Stephanie Antiga, dzięki której w Rzeszowie możesz doświadczyć namiastki hiszpańskiej kultury.

Fot. MZ


Dzięki temu, że Stephanie zdecydowała się otworzyć szkołę Flamenco w naszym mieście, w końcu mogłam spełnić swoje marzenie, a przy tym rozpoczęłam naukę języka hiszpańskiego! - mówi jedna z uczestniczek zajęć. 

Zazwyczaj hiszpańskie Flamenco kojarzy nam się z wielką gamą barw i szelestem falban, rozkładanymi wachlarzami, brzękiem kastanietów i stukotem obcasów. Do tego rytm wyklaskiwany przez dłonie i entuzjastyczne okrzyki.

Fot. MZ


Wierzę, że gdybym nie spełniała się w tańcu i nie robiła tego dla siebie, byłabym złą żoną i matką - tak mówiła o sobie Stephanie Bernard-Antiga, pasjonatka hiszpańskiego tańca i trenerka rzeszowskich kobiet. 
Wczorajsze wydarzenie rozpoczęło się od rozmowy z ze Stephanie, która od niedawna jest nauczycielką tańca flamenco w Rzeszowie. Kobieta opowiedziała uczestniczkom spotkania o swoim studio, pasji oraz o tym jak rzeszowianki reagują na hiszpańskie rytmy pełne klaskania, dźwięku rozkładanych wachlarzy, brzęku kastanietów i stukotu obcasów.

 Fot. MZ


Tancerka opowiada o tańcu


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jestem miło zaskoczona, że Flamenco tak przyciągnęło Polki. Cieszę się, że mogą one rozkwitać w tym tańcu, wyzwalając w sobie długo skrywane emocje, a przede wszystkim swoją kobiecość. - mówi trenerka. 

 

Po rozmowie  o pasji, tańcu i Hiszpanii wśród uczestniczek zostały rozlosowane nagrody, których jedną z nich była właśnie lekcja flamenco. Ostatnim punktem wydarzenia była projekcja dramatu fantasy zatytułowanego Śnieżka. 

 

Zobacz zdjęcia z wczorajszego wydarzenia!


 

IMG_6910

IMG_6910

IMG_6924

IMG_6924

IMG_6931

IMG_6931

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów