Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Spotkanie autorskie z Jerzym Nawrockim już 19 stycznia!

Spotkanie autorskie z Jerzym Nawrockim już 19 stycznia!
Projekt bez tytułu (3)
 Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie i Związek Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie zapraszają na spotkanie autorskie z Jerzym Nawrockim. Spotkanie odbędzie się 19 stycznia o godz. 17:00. Początek spotkania o godzinie 17:00. 

Spotkanie będzie miało miejsce w filii Biblioteki przy ul. Sokoła 13. Wstęp na spotkanie jest wolny, przy czym liczba miejsc jest ograniczona.. Spotkanie odbędzie się w ramach Rzeszowskich Czwartków Literackich.

Kim jest Jerzy Nawrocki?

 Urodził się we Lwowie w 1941 roku. Od 1945 roku w Rzeszowie. Prozaik. Jego debiutem było opowiadanie Drzewa nie mogą odejść z 1972 roku. Był trzykrotnym laureatem nagród i wyróżnień w konkursie "Rubinowej Hortensji" w latach 1974-1978. Uczestnicy w I Ogólnopolskim Sympozjum Naukowym Młodych Pisarzy, które odbywa się w 1975 roku w Polańczyku. Wybrany wiceprezesem odrodzonego Korespondencyjnego Klubu Młodych Pisarzy „Gwoźnica” w Rzeszowie. W 2007 roku Laureat Nagrody Miasta Rzeszowa, a w 2011 roku Nagrody Zarządu Województwa Podkarpackiego. Twórca takich książek jak: Karty na stół, Wielkie...trzy, Dzieci kosmitów EN, Tara bardzo starych monet, Każdy może na ćwierć guru, Główna piramida tajemnica, Ten tętnych karych koni, Śwetaketu. W 2022 roku ukazała się kolejna jego książka Ścieżka do wieczności.

Foto. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie


 

Kopia Kopia MOlbromski
Kopia Kopia MOlbromski


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów