Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

31. Finał WOŚP w Rzeszowie. Znamy artystów oraz atrakcje

31. Finał WOŚP w Rzeszowie. Znamy artystów oraz atrakcje
301077639_445830250923962_2337194839204606_n

Autor: fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa

31. Finał WOŚP odbędzie się w Rzeszowie już 29 stycznia. Tego dnia na miejskim rynku zaplanowano szereg atrakcji.

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na całym świece to będzie okazja do zbiórki pieniędzy na walkę z sepsą.

Finał WOŚP 2023: Walka z sepsą


Jak informuje fundacja, z danych Narodowego Funduszu Zdrowia analizowanych przez NIK wynika, że liczba dorosłych hospitalizowanych w Polsce z powodu sepsy wynosi około 20 tys. rocznie, jednak wartość ta na pewno jest niedoszacowana.

Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia, dlatego fundacja planuje zakupić za zebrane podczas 31. Finału środki głównie specjalistyczne urządzenia do diagnozowania choroby.

Atrakcje na Rynku w Rzeszowie podczas 31. Finału WOŚP 


Co roku pomaganie w ramach WOŚP wiąże się z dawką pozytywnej energii i dobrą zabawą – Finały w poszczególnych miastach pełne są licznych atrakcji. Tak też będzie i w Rzeszowie.

W niedzielę 29 stycznia stycznia na płycie Rynku w stolicy Podkarpacia będzie działo się już od godziny 14.00. Wydarzenie otworzy korowód wolontariuszy, który wyruszy na Rynek z ulicy Zamkowej. Na miejscu na uczestników imprezy będą czekały między innymi pokazy psów przygotowane przez rzeszowski oddział Polskiego Związku Kynologicznego, wozy bojowe i pożarnicze prezentowane przez Fundację Stalowa Historia, atrakcje Rzeszowskiego Klubu Morsów Sopelek, malowanie buziek i brokatowe tatuaże, balony, a także warsztaty z serduszkowymi łapaczami snów, zawieszkami i przypinkami animowane przez Mini Brain Academy.

Majka Jeżowska i Margaret gwiazdami wieczoru podczas Finału WOŚP 2023 w Rzeszowie


31. Finał WOŚP to oczywiście także koncerty. O godzinie 15.00 na scenie na Rynku pojawią się młodzi artyści z DK Vocal Studio, dalej wystąpią zespół Adapters, Aga Walczak i Małpa. O godzinie 19.00 z kolei zaplanowano występ Majki Jeżowskiej, która na swoich koncertach porywa tłumy starszych i młodszych. Po godzinie 20.00 natomiast swój koncert da Margaret.

Światełko do Nieba 29 stycznia w Rzeszowie


Jednym z kultowych elementów każdego Finału WOŚP jest tzw. Światełko do Nieba, które odbędzie się o godzinie 20.00 i w Rzeszowie przyjmie formę pokazu manipulacji laserami na Rynku w wykonaniu MultiVisual – finalistów V. edycji programu Mam Talent.

 

Podziel się
Oceń

Komentarze