Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Napadł na księdza w trakcie kolędy. Grozi mu do 12 lat więzienia

Napadł na księdza w trakcie kolędy. Grozi mu do 12 lat więzienia
303-253302

Autor: fot. KPP Jasło

Decyzją Sądu Rejonowego w Jaśle do aresztu trafił mężczyzna, który w grudniu ubiegłego roku napadł na księdza w trakcie trwania kolędy.

Policja zatrzymała mężczyznę odpowiedzialnego za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Poszukiwany mężczyzna 29 grudnia ubiegłego roku, na ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jaśle, napadł na księdza, który odwiedzał parafian w ramach wizyt kolędowych.

Zamaskowany napastnik, grożąc użyciem noża, wyrwał księdzu saszetkę, w której znajdowały się kropidło i materiały duszpasterskie, po czym uciekł w pobliskie osiedla.  

Policjanci pracujący nad rozwiązaniem tej sprawy ustalali świadków zdarzenia, zabezpieczyli monitoring i gromadzili materiał dowodowy. Weryfikowali także każdą otrzymaną informację, mogącą pomóc w ustaleniu sprawcy rozboju.

W wyniku prowadzonych czynności policjanci z wydziału kryminalnego wytypowali i zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna w środę trafił do policyjnego aresztu.

W czwartek 12 stycznia podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Na wniosek prokuratury, decyzją Sądu Rejonowego w Jaśle zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów