Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Świeca okopowa dla Ukrainy- akcja Stowarzyszenia Polska 2050

Świeca okopowa dla Ukrainy- akcja Stowarzyszenia Polska 2050
swieca_okopowa
Stowarzyszenie Polska 2050 organizuje zbiórkę puszek i wosku. Mają one posłużyć do produkcji świec okopowych dla żołnierzy z Ukrainy. Stowarzyszenie zachęca mieszkańców do włączenia się w akcję. 

Jak można pomóc? 

Stowarzyszenie prosi, aby przynosić ogarki lub parafinę w granulacie do miejsca zbiórek. Te odbędą się 15, 22 i 29 stycznia w godzinach 12-13 pod rzeszowskim ratuszem. Elementy te można przynieść takie do biura regionalnego Polski 2050 przy ul. Kraszewskiego o dowolnej porze dnia. 

 Świeca okopowa to poszuka wypełniona zrlowanym kartonem i zalana woskiem. Konstrukcja ta sprawia, ze świeca jest źródłem światła, pozwala na zagotowanie wody i co ważne w tym okresie pozwala na ogrzanie się. 

Czym jest świeca okopowa? To puszka metalowa wypełniona zrolowanym kartonem, dodatkowo zalanym woskiem. Taka konstrukcja sprawia, że świeca nie jest tylko źródłem światła, ale pozwala na ogrzanie się lub zagotowanie wody.
W chwili obecnej przeprowadzamy zbiórkę materiałów niezbędnych do wykonania świec. Potrzebne są: puszki metalowe o pojemności 100-2000 g (po gulaszu, kukurydzy, ananasie, itp.), parafina – można przynieść ogarki świec, wkłady do zniczy do przetopienia lub zakupić parafinę w granulkach.

informuje Paweł Lasota, Lider Stowarzyszenia Polski 2050 na miasto Rzeszów, organizator akcji.

Wymienione elementy można składać do niebiesko-żółtego pojemnika, który znajduje się przed biurem regionalnym Polski 2050 (Rzeszów, ul. Kraszewskiego 1) o każdej porze dnia

 

 

Paweł Lasota
Paweł Lasota

swiece_okopowe_instrukcja w 6 krokach
swiece_okopowe_instrukcja w 6 krokach


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów