Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Morsy z gminy Głogów Małopolski organizują piknik charytatywny dla Oliwki Kret z Kolbuszowej

Morsy z gminy Głogów Małopolski organizują piknik charytatywny dla Oliwki Kret z Kolbuszowej
piknik

Już za tydzień (15 stycznia) w Gospodarstwo agroturystyczne “Wypoczynek Smoleń” odbędzie się II Zimowy Piknik Charytatywny "Pomaganie przez Morsowanie dla Oliwki", organizowany przez Klub Morsa "Słoneczko"  Nie może Was tam zabraknąć!
 

Rodzice walczą o życie Oliwii Kret i kosztowną operację w Niemczech 

Oliwia jest wcześniakiem (26 tydzień). Urodziła się z niską wagą, zaledwie 760 g. Przeszła dysplazję oskrzelowo-płucną. Przez pierwsze dwa miesiące była podłączona do respiratora, a przejście na własny oddech zakończyło się zapaścią. Na szczęście udało się ją uratować. Od urodzenia choruje na padaczkę lekooporną skroniową. Rodzice konsultowali chorobę u wielu neurologów, ale nie przynosiło to rezultatów. Oliwka dostawała coraz to nowsze leki, które nie przynosiły poprawy. Dzięki 1%, zbiórkom pieniędzy i darowiznom udało się zrobić 11 dniowy EEG w SchonKlinik w Niemczech. Diagnostyka postawiona w Niemczech daje pewność, że Oliwka musi przejść operację, aby mogłą żyć bez napadów epilepsji. Operacja jest do przeprowadzenia w Klinice Vogtareuth w Niemczech. Cena około 40 tysięcy euro. Przekracza to możliwości finansowe rodziców. Dlatego apelują o pomoc, 1,5% i wpłaty. 


Morsy z Klubu Słoneczko kolejny raz z "sercem na dłoni"

Rok temu Morsy z Klubu Słoneczko pomagały małej Emilce Wilk z Kolbuszowej. Podczas ubiegłorocznego pikniku udało się zebrać 62 330,5 zł plus kwota z przelewów ok. 6 000 zł. Losy małej Emilki możecie śledzić na profilu Facebook Ratujemy Serce Emilki. 

Teraz Morsy stoją przed kolejnym wyzwaniem. Będą pomagać Oliwce Kret. Poniżej plakat tego wydarzenia:

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją, rower i tekst

Gościem specjalnym ma być Matylda Kowal, która reprezentowała Polskę na IO w Londynie i Rio de Janeiro w biegu na 3 tysiące z przeszkodami. Swój udział zapowiedział również Krystian Herba, półfinalista 2 i 12 edycji programu MAM TALENT, człowiek, który skacząc rowerem po schodach zdobywa najwyższe budynki na świecie. 
 

Wszystkie atrakcje pikniku są na bieżąco publikowane w wydarzeniu. Nie może tam Was zabraknąć. My będziemy i już teraz wszystkich gorąco zapraszamy!


piknik
piknik


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów