Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Fundacja Pro Spe i pomaganie bez granic

Fundacja Pro Spe powstała 15 marca 2016 roku. Jej misją jest pomoc dzieciom, ubogim, chorym i niepełnosprawnym poprzez misjonarzy w różnych zakątkach świata. Na swoim koncie Pro Spe ma choćby prowadzenie sierocińca w Afryce, czy dwóch przedszkoli – jedno w Chizabawrze, drugie w Tbilisi. Pro Spe wspiera również najuboższych mieszkańców w Abchazji czy Gruzji a także niesie pomoc szpitalom w Afryce.
Fundacja Pro Spe i pomaganie bez granic
IMG_20220513_140742

Dzisiaj Fundacja wspiera mieszkańców Ukrainy, którzy z znaleźli się w najtrudniejszej sytuacji. Wysłane są tam transporty z pomocą humanitarną – żywnością, środkami higieny osobistej, rzeczami codziennego użytku, czyli z tym wszystkim, czego obecnie brakuje najbardziej.

Ksiądz Maciej Gierula, prezes fundacji, podkreśla, że taka pomoc jest ważna nie tylko ze względów materialnych. Bardzo ważny dla mieszkańców najbardziej dotkniętych działaniami zbrojnymi rosyjskich wojsk, jest nasza obecność i solidarność. Te gesty wsparcia są bezcenne istotne dla ludzi tak okrutnie doświadczonych przez los.

Darczyńcom może być każdy z nas, tym bardziej, że jak podkreśla ksiądz Gierula, wciąż brakuje funduszy na zakup niezbędnych rzeczy.

„Mamy transport, wolontariuszy i sprawdzone organizacje na miejscu, jedyne czego teraz potrzebujemy to pieniądze” – mówi ksiądz Gierula zachęcając do wspierania Fundacji Pro Spe. Można to zrobić na przykład poprzez stronę internetową https://prospe.org/ do czego wszystkich zachęcamy.

Poniżej zamieszczamy rozmowę, w której ksiądz Maciej Gierula opowiada o działaniach Fundacji Pro Spe.
 

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów