Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Studio Rzeszów Info

Literacki Rzeszów 13. Marta Niewczas
Literacki Rzeszów 13. Marta Niewczas

Zapraszamy na najnowszy odcinek programu "Literacki Rzeszów"! Tym razem naszym wyjątkowym gościem jest Marta Niewczas – sześciokrotna mistrzyni świata w karate tradycyjnym i radna miasta Rzeszowa. Podczas inspirującej rozmowy z Karoliną Winiarska. Autor Marta Niewczas (oznaczamy też) podzieli się z nami swoimi doświadczeniami łączenia pasji sportowej z życiem kulturalnym. Dowiecie się, jakie książki i autorzy miały wpływ na jej życie oraz jak widzi rolę literatury w rozwoju młodzieży.

21.05.2024 12:00
Literacki Rzeszów 9.  dr Paula Wieczorek
Literacki Rzeszów 9. dr Paula Wieczorek

Zapraszamy na kolejną odsłonę programu „Literacki Rzeszów”, w którym gościmy panią doktor Paulę Wieczorek - Prodziekana Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunku Filologia, która odpowiada na pytania Karoliny Winiarskiej. Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda nauczanie literatury angielskiej i jakie trendy literackie dominują obecnie w USA i Wielkiej Brytanii? Odkryjcie, które gatunki literackie cieszą się największą popularnością wśród studentów i jak nowoczesne metody nauczania wpływają na ich zaangażowanie. Pani doktor Paula Wieczorek dzieli się również swoimi ulubionymi dziełami literatury oraz opowiada o inspirujących projektach realizowanych na uczelni. Nie przegapcie tej fascynującej dyskusji, która z pewnością wzbogaci Wasze spojrzenie na literaturę i jej edukacyjną wartość.

09.05.2024 13:30
Sonda uliczna, GDZIE TA DELTA? 08.05.2024r.
Sonda uliczna, GDZIE TA DELTA? 08.05.2024r.

Kwitną kasztany, więc nadchodzi czas matur. Dziś tegoroczni maturzyści musieli zmierzyć się z królową nauk - matematyką Jak im poszło? Czy przydał im się wzór na deltę? Zapytaliśmy uczestników naszej sondy ulicznej. I jeszcze jedno pytanie, już poza maturą: Jakie plany mają maturzyści na swoje najdłuższe wakacje?

08.05.2024 17:00
Zabiegi filozoficzne - AFEKT
Zabiegi filozoficzne - AFEKT

Nowy cykl programów „Zabiegi filozoficzne” adresowany jest do tych, którzy chcą zrozumieć dylematy współczesnego świata, a także zapoznać się ze spojrzeniem naukowców i lekarzy. Program prowadzi prof. Krzysztof Bochenek, a jego niestrudzonym gościem jest dr Zbigniew Bajda – lekarz internista. W pierwszym odcinku słowem klucz jest AFEKT.

08.05.2024 14:07
Sonda uliczna, GDZIE TA KAWA W RZESZOWIE? 24.04.2024r.
Sonda uliczna, GDZIE TA KAWA W RZESZOWIE? 24.04.2024r.

Senny i ciężki dzień? To może kawa? Zastanawiamy się, gdzie w Rzeszowie znajduje się najlepsza kawiarnia? I o to właśnie pytamy mieszkańców naszego miasta. A jaka jest wasza ulubiona kawa? Dajcie znać w komentarzach.

24.04.2024 12:00
Minął Tydzień w Rzeszów Info. 23.04.2024 r.
Minął Tydzień w Rzeszów Info. 23.04.2024 r.

Dziś w programie Tomasza Pajęckiego "Minął Tydzień w Rzeszów Info" gościmy prof. Krzysztofa Bochenka - Dyrektora Instytutu Filozofii UR i dr lek. Zbigniewa Bajdę - Internistę i Doktora Nauk Filozoficznych. Głównym tematem rozmowy były problemy społeczne. Zachęcamy do oglądania!

23.04.2024 14:00    1
Literacki Rzeszów 8. Małgorzata Szepelak z mężem Tomaszem
Literacki Rzeszów 8. Małgorzata Szepelak z mężem Tomaszem

W „Literackim Rzeszowie” spotkanie z poetką, blogerką Małgorzatą Szepelak oraz jej mężem Tomaszem. Poetka otrzymała nagrodę Złotego Pióra za tomik „Kołowrotek” przyznawany przez Związek Literatów Polskich oddział w Rzeszowie. Jednak pretekstem do rozmowy jest wydanie płyty oraz nagrań dostępnych na kanale Boadicea (na YouTube) tomiku „Kufer cedru pełen” gdzie nasza poetka wraz z mężem, na dwa głosy przenoszą słuchaczy w świat poezji i prozy poetyckiej. Rozmowę prowadziła Małgorzata Matwij.

20.04.2024 15:00    1
Rozmowy Rzeszów Info. Marek Plizga i prof. Krzysztof Bochenek
Rozmowy Rzeszów Info. Marek Plizga i prof. Krzysztof Bochenek

Czy wychowawca może mieć większy autorytet niż celebryta czy influencer? W kolejnym odcinku "Rozmowy w Rzeszów Info" Tomasz Pajęcki porusza temat etosu i autorytetu nauczyciela we współczesnym świecie. Jego ekspertami w rozmowie są Marek Plizga - Dyrektor III LO w Rzeszowie i Dyrektor Instytutu Filozofii na UR - prof. Krzysztof Bochenek. Zachęcamy do oglądania!

16.04.2024 13:00
Rozmowy Rzeszów Info. Teresa Kubas-Hul, Lucyna Sokołowska i Tomasz Skoczylas
Rozmowy Rzeszów Info. Teresa Kubas-Hul, Lucyna Sokołowska i Tomasz Skoczylas

Dziś głównymi tematami w naszym studio były: II tura wyborów w Głogowie Małopolskim, działania społeczników i pozytywny efekt współpracy dla dobra mieszkańca. A nasi drodzy goście to Teresa Kubas-Hul - Wojewoda Podkarpacki, Lucyna Sokołowska - Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego i Tomasz Skoczylas - kandydat na Burmistrza Głogowa Małopolskiego. Zachęcamy do oglądania!

15.04.2024 13:00
Literacki Rzeszów - Ks. Wojciech Kania - poeta i literat
Literacki Rzeszów - Ks. Wojciech Kania - poeta i literat

Czy ksiądz i kryminał się nie wyklucza? Jak pisać książkę skoro się jest poetą? Te i inne pytania usłyszał ks. Wojciech Kania – poeta i literat – ze strony dziennikarki Izabeli Fac i autorki książek Małgorzaty Matwij. Wbrew pozorom bycie autorem nie jest łatwe, to nie tylko samo pisanie, ale całe spectrum emocji, oczekiwań, plusów i minusów bycia literatem. „Literacki Rzeszów” teraz będzie miał kilku prowadzących, bo i tematów literackich i kulturalnych w Rzeszowie jest coraz więcej i warto o nich mówić.

13.04.2024 12:00
Sonda uliczna, GDZIE TE LODY W RZESZOWIE? 10.04.2024r.
Sonda uliczna, GDZIE TE LODY W RZESZOWIE? 10.04.2024r.

Ostatnio nasze miasto rozpromieniło piękne wiosenne słońce! I jak to wiosenne słońce, nie mogło zabraknąć lodów! Wybraliśmy się więc z kamerą na rzeszowskie deptaki, żeby zapytać mieszkańców, gdzie można skosztować najlepszych lodów i jaki jest ich ulubiony smak. A ponieważ to środa – taki mały piątek – postanowiliśmy też zapytać, gdzie mieszkańcy lubią spędzać swój wolny czas. Zobaczcie sami!

10.04.2024 14:54
Szybkie 10: Prawo i Sprawiedliwość
Szybkie 10: Prawo i Sprawiedliwość

Przed nami wybory samorządowe! To ostatni moment, aby dokonać decyzji na kogo oddamy swój głos. W programie "Szybkie 10" nasz redaktor Szymon Szurlej zadaje kandydatom do Rady Miasta dziesięć szybkich i ważnych pytań dotyczących ich postulatów, planów na rozwój miasta i oceny naszego miasta. Dziś przyszedł czas na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Sprawdź, co nam odpowiedzieli.

04.04.2024 17:00
Szybkie 10: Razem Dla Rzeszowa.
Szybkie 10: Razem Dla Rzeszowa.

Przed nami wybory samorządowe! To ostatni moment, aby dokonać decyzji na kogo oddamy swój głos. W programie "Szybkie 10" nasz redaktor Szymon Szurlej zadaje kandydatom do Rady Miasta dziesięć szybkich i ważnych pytań dotyczących ich postulatów, planów na rozwój miasta i oceny naszego miasta. Dziś prezentujemy sylwetki kandydatów z ramienia Stowarzyszenia Razem dla Rzeszowa. Sprawdź, co nam odpowiedzieli!

03.04.2024 15:00
SZYBKIE 10: Koalicja Obywatelska.
SZYBKIE 10: Koalicja Obywatelska.

Przed nami wybory samorządowe! To ostatni moment, aby dokonać decyzji na kogo oddamy swój głos. W programie "Szybkie 10" nasz redaktor Szymon Szurlej zadaje kandydatom do Rady Miasta dziesięć szybkich i ważnych pytań dotyczących ich postulatów, planów na rozwój miasta i oceny naszego miasta. W pierwszym odcinku poznajemy kandydatów Koalicji Obywatelskiej. Sprawdź, co nam odpowiedzieli!

02.04.2024 15:00
Poznajmy Powiat Rzeszowski. Odcinek 10. 28.03.2024 r.
Poznajmy Powiat Rzeszowski. Odcinek 10. 28.03.2024 r.

Właśnie opublikowaliśmy nowy odcinek z serii "Poznajmy Powiat Rzeszowski", tym razem zabierając Was w podróż do serca naszego gospodarczego rozkwitu - Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” im. dr Grażyny Gęsickiej. Przez ostatnie 7 lat, jako pracownik a później dyrektor wydziału odpowiedzialny za ten obszar, miałem przyjemność współtworzyć miejsce, które dzisiaj jest gospodarczym centrum naszego powiatu i stanowi tętniącą przedsiębiorczością wizytówkę nie tylko dla naszej społeczności, ale i całego Podkarpacia. Park to dom dla prawdziwych liderów innowacji, produkujących zaawansowane technologicznie dobra w branżach od lotniczej po e-mobilność. Dzięki naszym wspólnym staraniom, stworzyliśmy tutaj zagłębie możliwości, tworząc blisko 4000 nowych miejsc pracy. Celem naszego odcinka było nie tylko pokazanie osiągnięć parku, ale także podkreślenie, jak ważna jest ścisła współpraca samorządowców i społeczności lokalnej w kreowaniu przestrzeni sprzyjającej rozwojowi przedsiębiorczości. Przyłączcie się do nas i zobaczcie, jak z odwagą i innowacyjnością kształtujemy przyszłość Powiatu Rzeszowskiego. Dziękujemy za każdą chwilę spędzoną razem podczas oglądania "Poznajmy Powiat Rzeszowski". Zapraszamy do dzielenia się wrażeniami i komentarzami!

28.03.2024 12:00
KOMENTARZE
Autor komentarza: BeciulaTreść komentarza: Tak na szybko to na pewno w dermokosmetykach na TR mam takie składniki, jak: ekstrakt z aloes, olejek mięty zielonej, glukonolakton, kwas laktobionowy, alantoina, bisabolol, ekstrakt z lukrecji, olej z glistnika, ekstrakt z ruszczyka kolczastego, ekstrakt z liści zielonej herbaty, ekstrakt z kasztanowca, ichtiol, tlenek cynku, lanolina itp.Data dodania komentarza: 04.12.2023, 15:52Źródło komentarza: Krem na naczynka – dlaczego warto zainwestować w ten produkt?Autor komentarza: wolskaTreść komentarza: czyli jakbys miala okreslic to co takie dobrego jest w tych kosmetykach ze maja one dzialac na naczynka??Data dodania komentarza: 23.11.2023, 11:24Źródło komentarza: Krem na naczynka – dlaczego warto zainwestować w ten produkt?Autor komentarza: KrystynaTreść komentarza: Chyba nikogo to nie zdziwiło...Czego innego chcieliście się spodziewać po człowieku będącym na usługach KaczyńskiegoData dodania komentarza: 07.11.2023, 02:21Źródło komentarza: Mogliśmy się tego spodziewać. Misja stworzenia rządu dla Morawieckiego. Orędzie Prezydenta RPAutor komentarza: BeciulaTreść komentarza: Sama mam problem z naczynkami tzn. mam rumień na nosie i policzkach przez to że choruję a trądzik różowaty i mi bardzo pomógł mi zestaw Acnerose, serum z trehalozą i serum antyoksydacyjne z witaminą c z Basiclab. Tam taki komplet i mi cera bardzo dobrze zareagowała na taką pielęgnację.Data dodania komentarza: 01.08.2023, 15:39Źródło komentarza: Krem na naczynka – dlaczego warto zainwestować w ten produkt?Autor komentarza: MaksTreść komentarza: Jacek Ćwięka o żadnym prześladowaniu nie powinien się wypowiadać,sam prześladował moją matkę po tym jak dowiedziała się że jest z niego kawał sku..wysyna i krętacza, po czym skończyła tę nikomu niepotrzebną znajomość, sam był klerykiem, człowiekiem który powinien mieć trochę opanowania i pokory , a postępował z kobietami jak z rzeczami które nic nie czują, traktował jak śmieci , nachodził, ubliżał i groził.Tacy ludzie powinni się trzymać z daleka od innych a już z pewnością od polityki.Data dodania komentarza: 11.12.2022, 22:45Źródło komentarza: Korona Konfederacji ws. ustawy o ochronie chrześcijan: Solidarna Polska wcale nie broni chrześcijanAutor komentarza: DarekTreść komentarza: Co mi z ojczyzny która mnie tak mocno ograbia z pieniędzy, daje kiepska służbę zdrowia gdzie trzeba i tak chodzić prywatnie, a moje ciężko wypracowane pieniądze jeszcze rozdaje na socjale dla. nierobów żeby kupić głosy? Pewnie. Zniszczyć komuś karierę albo życie bo przymus ćwiczeń wojskowych. A później być mięsem armatnim w starciu z przeszkoloną armią. To nie są lata 80 czy 90. Dzisiaj od tego są zawodowe armie armie, które też utrzymujemy z naszych podatków. Ja daje to, że pracuje w tym kraju, wyrabiam jego PKB i płace podatki które mam nadzieję, że też idą na armię zawodową, która ma nas bronić. W zamian oczekuje, że państwo mi to zapewni, a nie, że zmusi mnie do rzucenia wszystkiego bo ktoś ma widzimisię wysłać mnie do czołgania się w błocie. Może dajcie porównanie czy Niemcy albo USA też zabierają swoim obywatelom wolność w imię ćwiczeń wojskowych. Skoro tak zawsze chętnie się do zachodu porównujecie. Jak pan/pani redaktor taki chętny/chętna to można się zgłosić dobrowolnie.Data dodania komentarza: 09.12.2022, 10:51Źródło komentarza: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą poboru do wojska?
Reklama Drukarnia Rzeszów