Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ruch po porodzie - relacja z warsztatów

Ruch po porodzie - relacja z warsztatów
277772541_3289234764688912_8211458736796090294_n

Wczoraj tj 20.04.22 r odbyły się warsztaty skierowane do Mam- Ruch po porodzie.


Warsztaty urzekły mnie przede wszystkim tym, że można było brać udział w nich ze swoim maluszkiem, a jak wiemy czasem ciężko jest nam zostawić malucha pod czyjąś opieką na kilka godzin.


Warsztaty odbyły się w pięknym, przytulnym miejscu Przystanek Rodzina. Jest to wspaniałe miejsce w którym młodzi rodzice i nie tylko rodzice znajdą pomoc dla samych siebie jak również swoich dzieci.


Do rzeczy!


Warsztat prowadziła fizjoterapeutka Kasia Salwa. Odpowiedziała na pytania jaka forma i intensywność jest dla nas dobra i wskazana w połogu. Skupiliśmy się na czasie po połogu. Praktycznie przez ćwiczyłyśmy to, co w tym czasie może być w kontekście aktywności fizycznej bardzo pomocne. Zapoznaliśmy się z anatomią i fizjologią mięśni brzucha oraz dna miednicy, ze szczególnym uwzględnieniem okresu okołoporodowego.


Przedstawiono nam „czarną listę" ćwiczeń, których nie powinnyśmy wykonywać.
Powiem Wam w sekrecie, że taka nie istnieje J Najważniejsze to słuchać swojego ciała. Warto skorzystać z pomocy profesjonalisty, który określi stan naszych mięśni i pokieruje na jakich ćwiczeniach skupić się mocniej- wzmacnianie, a które struktury raczej rozluźniać .


Porozmawiałyśmy również o trudach macierzyństwa. Gdzie w ciągu dnia znaleźć czas na trening, a dokładniej jak wykorzystywać przedstawione nam ćwiczenia w czynnościach dnia codziennego.


Dla chętnych była możliwość wykonania badania fizjoterapeutycznego i USG. Fizjoterapeutka poświęciła każdej z Nas swoją uwagę i rozpatrzyła studium indywidualnego przypadku kierując nas na dane ćwiczenia.


Atmosfera warsztatów była wspaniała. Czułam się jakbym spędzała czas ze swoimi koleżankami w przytulnym, intymnym miejscu. Gdzie czas był tylko dla Nas.


Wychodząc z warsztatu każda z nas wie, że odpowiednio dobrany i poprowadzony ruch może okazać się prawdziwym odpoczynkiem oraz sprzymierzeńcem naszej regeneracji i dobrego samopoczucia.


Cieszę się, że powstają takie miejsca w Rzeszowie jak Przystanek Rodzina, a jeszcze bardziej cieszę się z organizacji takich warsztatów. Młode Mamy, często by chciały wrócić do aktywności fizycznej po porodzie ale nie wiedzą od czego zacząć i niestety na tych chęciach się to kończy z braku wiedzy i obaw o swoje zdrowie, aby nie narobić sobie większej krzywdy.


Dzięki tym warsztatom każda z Nas wyszła z dawką wiedzy, ćwiczeń od których zacząć i pracą domową.Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów