Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Oświadczenie dr Stanisława Mazura, prezesa Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie w sprawie szczepień

Oświadczenie dr Stanisława Mazura, prezesa Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie w sprawie szczepień
smazur-ink

W oświadczeniu Mazur napisał:


- Mamy własne mroźnie pozwalające na magazynowanie 1 miliona dawek. Dzięki wprowadzonym zasadom nie zmarnowaliśmy żadnej. Szczepienia w poszczególnych gminach oraz wyjazdowe w domach na terenie województwa system zalicza nam na Rzeszów, co sztucznie stawia go jako miasto najwyżej w statystyce. Faktyczne zaszczepienie rzeszowian pierwszą dawką jest około 30 - 40 proc. Jesteśmy wiodącym realizatorem szczepień na Podkarpaciu. Obsługujemy aż 105 punktów szczepień. Naszym celem jest brak utylizacji. Dzięki wprowadzonym zasadom nie zmarnowaliśmy żadnej dawki. Bardzo skrupulatnie, co do kropli, wykorzystujemy każdą fiolkę, wykonując około 100 000 szczepień, około 10 procent pochodziło z tych właśnie oszczędności!


Dr mówi także o tym, że że Centrum Medyczne Medyk to obecnie 1000 pracowników, którzy przeszli szkolenie teoretyczne i praktyczne pod kątem szczepień. Dodatkowo przeszkolili 150 farmaceutów, a ponieważ na Podkarpaciu jest kilkadziesiąt gmin, w których nikt nie chciał szczepić, powołali dodatkowe zespoły wyjazdowe do każdej gminy oraz szczepią tam w domach.


- Te szczepienia w poszczególnych gminach oraz wyjazdowe w domach na terenie województwa system zalicza nam na Rzeszów. To sztucznie stawia Rzeszów jako miasto najwyżej w statystyce. Faktyczne zaszczepienie rzeszowian pierwszą dawką jest około 30 - 40 procentowe - tłumaczy.


I dodaje, że Medyk oferował też możliwość szczepienia bez rejestracji - zgodnie z wystawionymi skierowaniami. Wszystko w zgodzie z prawem, procedurami i sekwencją Narodowego Programu Szczepień. Dr Mazur pisze również, że Medyk ma zamiar zwiększyć tempo szczepień. - We wtorek 6 kwietnia o godz. 6 otrzymamy na najbliższy tydzień dalsze dawki preparatu Pfizer, którymi szczepić będziemy w przyszłych tygodniach w 33 dużych zakładach pracy, którymi opiekujemy się w zakresie medycyny pracy. W najbliższym tygodniu uruchamiamy wspólnie z Urzędem Miasta Rzeszowa szczepienie w hali na Podpromiu, co da nam nowe, ogromne możliwości, w tym obsługę metodą DriveThru.


- Uruchomiliśmy także kilkanaście populacyjnych punktów szczepień: w Łańcucie, Leżajsku, Przeworsku, Jarosławiu, Przemyślu, Ustrzykach, Krośnie, Sanoku, Dębicy, Kolbuszowej, Mielcu, Tarnobrzegu. Szczepimy tak, aby uodpornić jak najszybciej naszych pacjentów. Dziękujemy naszemu personelowi. Dziękujemy wszystkim którzy są świadomi, odpowiedzialni i chcą się szczepić - kończy dr Mazur.


Małgorzata Froń

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów