Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Obwodnica południowa Rzeszowa. Radni zabezpieczyli 108 mln złotych

Obwodnica południowa Rzeszowa. Radni zabezpieczyli 108 mln złotych
Eg-6cG3XgAAQ42A-ink
Radni dali zielone światło, pełniącemu funkcję prezydenta Markowi Bajdakowi, do kolejnych działań w sprawie dwóch ważnych inwestycji. Mowa o Podkarpackim Centrum Lekkiej Atletyki i południowej obwodnicy Rzeszowa.

Południowa obwodnica Rzeszowa


Pełniący funkcję prezydenta Marek Bajdak uzyskał zgodę na jedną z ważnych inwestycji - obwodnicę południową. Radni zabezpieczyli w miejskiej kasie ok. 108 mln złotych na odszkodowania za domy i działki, które trzeba będzie wykupić. Ta decyzja wpłynie na dalsze działania. Obecny prezydent planuje wystąpić, tuż po świętach, do wojewody o Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID).

Południowa obwodnica miasta ma mieć długość ok. 6 km i ma połączyć ul. Podkarpacką z aleją Sikorskiego. Koszt budowy szacowany jest na ponad 400 mln złotych. Częścią tej inwestycji będzie budowa prawie kilometrowego mostu przez Wisłok. Projekt został zgłoszony do Krajowego Planu Odbudowy.

 

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne


Na wtorkowej sesji radni wyrazili zgodę na zakup wszystkich działek, w celu ruszenia z inwestycją Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Aby było to możliwe miasto musi stać się właścicielem wszystkich działek.  Chodzi o ok. 20 arów, które należą do prywatnych właścicieli. To teren pomiędzy stadionem a budynkiem klubu. Jedna działka należy też jeszcze do Resovii, ale władze klubu zadeklarowały, że nieodpłatnie przekażą ją na rzecz miasta. Prace nad podziałem gruntów są już w trakcie realizacji

Geodeta zakończył już wszystkie pomiary, teraz wydział geodezji musi je zatwierdzić. Właściciele działek mogą się oczywiście odwołać na tym etapie, ale mam zapewnienie, że tak nie będzie, że zrzekną się tej możliwości. Dzięki temu zakładam, że  między 15 a 20 kwietnia będziemy już po rozmowach cenowych, gotowi do podpisania aktu notarialnego - tłumaczy prezydent Marek Bajdak

Do dyspozycji sportowców zaplanowano m.in. krytą sześciortorową bieżnia, bieżnie rozbiegowe, strefę siłowni i fizjoterapii,  a także trybuny, które pomieszczą prawie 10 tysięcy kibiców. Na wsparcie finansowe będzie można liczyć na samorząd województwa, a także na dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu, ale formalnie będzie można ubiegać się o to, gdy już wszystkie formalności będą załatwione. Cały  obiekt ma kosztować około 1000 mln złotych, a ministerstwo ma przekazać na inwestycję 50 mln złotych.

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów