Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Arkadia na osiedlu Drabinianka już gotowa [FOTO]

Są w niej m.in. atrakcje dla dzieci i mnóstwo zieleni. Budowa nowej strefy rekreacji i wypoczynku przy ul. Jachowicza w Rzeszowie zakończyła się.
Arkadia na osiedlu Drabinianka już gotowa [FOTO]

Autor: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Arkadię wymyślili mieszkańcy i to oni przyszli z pomysłem na spotkanie na osiedlu Drabinianka. Pani Elżbieta mówiła o tym pomyśle z takim zaangażowaniem, że jej entuzjazm przeszedł i na mnie. I zadanie mieszkańców wykonaliśmynasz Zarząd Zieleni Miejskiej właśnie zakończył tę inwestycję – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, który w piątek, na terenie nowej strefy wypoczynku spotkał się z pomysłodawcami jej stworzenia.

Inwestycja powstała na osiedlu Drabinianka, na terenach sąsiadujących ze szkołą i przedszkolem przy ul. Kwiatkowskiego. Strefa zajęła teren o powierzchni ponad 20 arów. Kiedyś znajdowały się tam ogrody działkowe. – Roślinność, która pozostałą po tych ogrodach wkomponowaliśmy w nową strefę rekreacji – mówi Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. 

Jednym z elementów Arkadii jest plac zabaw, który wyposażony został m.in. w tyrolkę, huśtawki, piaskownicę z elementami zabawowymi. Ustawione zostały tam także inne wielofunkcyjne urządzenia zabawowe oraz muzyczne. W ramach inwestycji wybudowane zostały alejki, zamontowano ławki, stojaki na rowery. Teren wzbogacono roślinnością – bylinami i drzewami ozdobnymi  m.in. platanami klonolistnymi i tulipanowcami. 

- Miejsce jest piękne. To co już zostało zrobione traktujemy jako pierwszy etap. Tuż obok mamy jeszcze sporo terenów, które będziemy chcieli wykorzystać do rozbudowy Arkadii – dodaje prezydent Rzeszowa.

Inwestycja zrealizowana na os. Drabinianka kosztowała prawie 390 tys. zł. Poniżej fotogaleria:


Podziel się
Oceń

Komentarze