Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rzeszów zagra dla klimatu w rytmach reggae

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na 9. Ogólnopolski Festiwal "Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu", który odbędzie się w sobotę 1 czerwca 2024 roku w Parku Kultury i Wypoczynku w Rzeszowie na miejskich Bulwarach. W programie koncerty oraz eko atrakcje dla dzieci i dorosłych. Muzycznymi gwiazdami imprezy będą North East Ska Jazz Orchestra z Włoch oraz powracający na festiwal Mesajah z Polski. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Rzeszów zagra dla klimatu w rytmach reggae

Źródło: Daniel Czarnota, Rzeszowski Dom Kultury

 „Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu” to egzotyczny festiwal z ekologicznym przesłaniem, którego misją jest promowanie szczytnej idei troski o środowisko naturalne planety Ziemi. Po raz kolejny mieszkańcy Rzeszowa oraz fani jamajskich brzmień z całej Polski zyskają możliwość wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Dziecka i Światowego Dnia Ochrony Środowiska przy dźwiękach znanych artystów reggae z Polski i zagranicy. Do tej pory na festiwalu gościły między innymi polskie zespoły Jamal, Vavamuffin, Tabu i Maleo Reggae Rockers, jak również reprezentanci brytyjskiej sceny – Ghetto Priest oraz Dark Angel.

Tegoroczna edycja muzycznego eko eventu odbędzie się w sobotę 1 czerwca 2024 roku 
w Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach. Od godziny 11:00 na uczestników czekać będzie mnóstwo bezpłatnych eko atrakcji o charakterze rekreacyjnym, edukacyjnym i kulinarnym dostępnych w aż jedenastu strefach festiwalowych. O godzinie 16:00 uruchomiona zostanie strefa koncertowa, w której o dobrą zabawę oraz pozytywne wibracje zadbają Kulturalny i Roots Digital. 
Na scenie wystąpią czołowi przedstawiciele polskiej sceny reggae – Mesajah, Dubska i KoNoPiAnS 
oraz zagraniczna gwiazda wieczoru – włoski big band North East Ska Jazz Orchestra.

9. Ogólnopolski Festiwal „Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu” organizowany jest przez Rzeszowski Dom Kultury pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka oraz Ligi Ochrony Przyrody Okręgu Podkarpackiego w Rzeszowie. Realizację wydarzenia wspierają: Sponsorzy Główni – Kino Helios, Bema-Res, Windoormatic i SM Project oraz liczni Partnerzy odpowiedzialni za dodatkowe atrakcje tematyczne przygotowane w ramach tegorocznej edycji imprezy. Udział w festiwalu jest bezpłatny, a szczegółowy program jest dostępny na stronie www.rdk.rzeszow.pl

Program festiwalu:

EKO ATRAKCJE – start 11:00

 • Strefa Sportu
 • Strefa Bee Reggae
 • Strefa Gastronomiczna
 • Strefa Tradycyjnej Żywności Regionu Podkarpacia
 • Strefa Rodzinna
 • Strefa Wody
 • Strefa Rodzinnych Smaków
 • Strefa Recyklingu
 • Strefa Chillout
 • Strefa Fotowoltaiki
 • Strefa Techniki i Eksperymentów

STREFA KONCERTOWA – start 16:00
Prowadzenie: Kulturalny & Roots Digital
16:40-18:00 – KoNoPiAnS
18:30-19:35 – Dubska
19:50-21:00 – Mesajah
21:00-22:30 – North East Ska Jazz Orchestra

 

Szczegółowy program:

https://rdk.rzeszow.pl/reggae-nad-wislokiem-2024/ 

Oficjalny spot video: 
https://youtu.be/7JiZxym9myU

Wydarzenie na Facebooku: 
https://www.facebook.com/events/354246247648208 

ŹRÓDŁO: Daniel Czarnota, Rzeszowski Dom Kultury

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Komentarze