Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Spotkanie z Krzysztofem Baranowskim. "Opowieści z podróży" w WiMBP w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie rozpoczyna realizację projektu „Opowieści z podróży” dofinansowanego w ramach programu Promocja czytelnictwa ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Spotkanie z Krzysztofem Baranowskim. "Opowieści z podróży" w WiMBP w Rzeszowie

Źródło: Materiały prasowe WiMBP

Wydarzenie odbędzie się 23 maja br., o godzinie 17:00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13.

„Opowieści z podróży” to cykl spotkań autorskich z reportażystami, podróżnikami i globtroterami, którzy poprzez swoje książki i zawarte w nich historie pokazują nam świat i pomagają odkrywać jego fascynującą różnorodność. Będziemy rozmawiać o bliższych i dalszych wyprawach, o byciu w drodze, o miejscach, do których być może nigdy nie uda nam się trafić osobiście. Spotkania będą odbywać się w agendach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie od maja do listopada 2024 roku.

Pierwszym gościem w ramach cyklu „Opowieści z podróży” będzie Krzysztof Baranowski – urodzony 26 czerwca 1938 roku żeglarz, kapitan jachtowy, dziennikarz, filmowiec, autor ponad 20 książek propagujących żeglarstwo (m.in. „Kapitan kuk”, „Droga na Horn”, „Dom pod żaglami”, „Praktyka oceaniczna”, „Zapiski najemnego żeglarza”, „Samotny żeglarz”, „Drugi raz dookoła świata”, „Bujanie w morskiej pianie”, „Uczucia oceaniczne”, „Żegluga oceaniczna”). Twórca słynnej Szkoły pod Żaglami łączącej naukę żeglowania z nauką zgodną z programem określonej klasy szkolnej i inicjator budowy legendarnych żaglowców „Pogoria” i „Fryderyk Chopin”. Pierwszy Polak, który dwukrotnie opłynął w samotności kulę ziemską: w latach 1972-73 drogą na Horn pokonując 35 424 mil morskich na trasie Newport - Kapsztad - Hobart (Tasmania) - Stanley (Falklandy) - Plymouth oraz w latach 1999-2000 trasą równikową, której szlak prowadził przez Wyspy Kanaryjskie, Karaiby, Kanał Panamski, Tahiti, Australię, Seszele, Morze Czerwone i Morze Śródziemne.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Podziel się
Oceń

Komentarze