Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Fortes Deweloper

Festiwal Języka Rosyjskiego - wyniki konkursu będą umieszczone na świadectwie ukończenia szkoły

Festiwal Języka Rosyjskiego - wyniki konkursu będą umieszczone na świadectwie ukończenia szkoły
festiwal j ros
Katedra Rusycystyki Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza do udziału w V Festiwalu Języka Rosyjskiego, który odbędzie się 26 lutego 2021 roku.

Konkursy dla uczniów i studentów


W ramach tegorocznej edycji odbędą się konkursy dla uczniów i studentów województwa podkarpackiego:

a) językowe (w języku rosyjskim) za pośrednictwem platformy MS Teams:

  • test leksykalno-gramatyczny dla uczniów szkół średnich

  • test leksykalno-gramatyczny dla studentów Katedry Rusycystyki UR


b) konkurs wiedzy (test wyboru) "200 rocznica urodzin Fiodora Dostojewskiego - życie i twórczość pisarza" dla uczniów szkół średnich (w języku polskim) za pośrednictwem platformy MS Teams

c) konkurs piosenki rosyjskiej dla uczniów wszystkich typów szkół i studentów (należy przesłać nagranie wstępu na adres mailowy Festiwalu)

d) konkurs dla uczniów-obcokrajowców (rodzimych użytkowników języka rosyjskiego) - szkoły podstawowe i średnie - film wideo (do 7 minut) na temat Давайте беречь нашу планету  (film należy przesłać na adres mailowy Festiwalu)

Wyniki umieszczone zostaną na świadectwie


Poza konkursami językowymi oraz artystycznymi organizatorzy zapraszają do wysłuchania wykładów, które zostaną zamieszczone na stronie Festiwalu oraz w wydarzeniu na profilu społecznościowym Katedry Rusycystyki. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Konkursy dla szkół podstawowych zostały zgłoszone w Podkarpackim Kuratorium Oświaty do umieszczenia na świadectwie ukończenia szkoły.

Szczegółowy regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie:  https://www.ur.edu.pl/kolegia/kolegium-nauk-humanistycznych/student/kierunki-studiow/filologia-rosyjska/festiwal-jezyka-rosyjskiego

 

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów