Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Nie żyje Janusz Majka - dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów

Nie żyje Janusz Majka - dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów
janusz majka nie żyje
Janusz Majka, długoletni dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów, nie żyje. Zmarł wczoraj (tj. w niedzielę 21 lutego br.) w rzeszowskim szpitalu na oddziale covidowym.

Janusz Majka zmarł na koronawirusa?


Nie żyje Janusz Majka - długoletni pracownik Polskiego Radia Rzeszów. Zmarł dziś po południu w rzeszowskim szpitalu na oddziale covidowym z powodu niewydolności krążenia - napisano na oficjalnej stronie internetowej rozgłośni.

Z kolei portal Biznesistyl.pl poinformował, że Janusz Majka w lutym trafił do szpitala z problemami sercowymi. Na oddziale kardiologicznym okazało się, że jest zakażony COVID-19 - ,,Od kilku dni przebywał w śpiączce farmakologicznej".

Radio Rzeszów


Janusz Majka to legenda rzeszowskiego dziennikarstwa. Z Radiem Rzeszów był związany od prawie 40 lat. Rozpoczął tam pracę w sierpniu 1981 roku. Przez lata był kierownikiem redakcji magazynów informacyjnych, sekretarzem programowym, prowadził poranny Kalejdoskop, współtworzył Radio Biwak. Był autorem wielu audycji motoryzacyjnych, relacji żużlowych, ale przede wszystkim był znawcą tematyki papieskiej.

Relacjonował wszystkie pielgrzymki Jana Pawła II na Podkarpaciu, od kilkunastu lat, co roku, jeździł do Rzymu przy okazji każdej rocznicy wyboru Karola Wojdyły na tron papieski oraz rocznicy jego śmierci.

- Janusz! Będziemy Cię ciepło wspominać. Żegnaj Redaktorze, Kierowniku i Przyjacielu wielu z nas - możemy przeczytać na stronie internetowej Radia Rzeszów

Nieoczekiwane odejście Janusza Majki jest bezspornie ogromną stratą dla świata rzeszowskich mediów. Wszystkim bliskim, przyjaciołom i współpracownikom dziennikarza składamy najszczersze kondolencje.

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów