Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Rusza „Kapitał Młodzieży" – bezpłatny projekt edukacyjny dla młodych osób z województwa podkarpackiego.

Już 29 września br. rusza „Kapitał Młodzieży" – bezpłatny projekt edukacyjny skierowany do osób w wieku 18-25 lat z województwa podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego i mazowieckiego. Celem programu jest zwiększenie wiedzy oraz poszerzenie umiejętności z zakresu finansów osobistych i przedsiębiorczości wśród młodych osób. Zachęcamy do odwiedzenia strony programu i już teraz zapraszamy na konferencję prasową online, która odbędzie się 29.09.2023 r. o godz. 14:00.
  • Źródło: Fundacja dla młodzieży
Rusza „Kapitał Młodzieży" – bezpłatny projekt edukacyjny dla młodych osób z województwa podkarpackiego.

Źródło: Fundacja dla młodzieży

Geneza projektu

Dorośli Polacy do 25 roku życia oceniają swoją wiedzę ekonomiczną jako bardzo małą. Dane wskazują, że chociaż podejmowane są działania szkoleniowe, to wielu młodych ludzi kończy swoją edukację ekonomiczną na bardzo niskim poziomie i po zakończeniu szkoły ponadpodstawowej nie zawsze ma możliwości na dalsze dokształcanie się z tego zakresu.

Jednocześnie młodzi mierzą się z wyzwaniami, takimi jak pierwsza praca, kupno mieszkania czy oszczędzanie na emeryturę. Poruszanie się w świecie finansów wymaga wiedzy i kompetencji, warto zatem korzystać z dostępnych możliwości edukacyjnych. Jedną z nich jest projekt „Kapitał Młodzieży".

 

O projekcie

Program „Kapitał Młodzieży" obejmuje 60 osób z województwa mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Poprzez udział w warsztatach online oraz stacjonarnych (w zależności od województwa odbędą się one w Nałęczowie, Broku i Rzeszowie) osoby w wieku 18-25 lat mogą rozwinąć swoją świadomość finansową, nauczyć się zarządzać finansami osobistymi i zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu przedsiębiorczości. Udział w szkoleniach pozwala także na rozwój kompetencji miękkich, a ćwiczenia autoprezentacji oraz program mentoringowy zwiększają konkurencyjność uczestników na rynku pracy. Poza pracą z trenerami uczestnicy zyskają także 4-miesięczny, bezpłatny dostęp do portalu ze szkoleniami online. Zwieńczeniem projektu będzie uroczysta gala, która odbędzie się 8 grudnia w Warszawie, w Sali Notowań GPW. Będzie to okazja do spotkania się wszystkich uczestników i mentorów oraz zaprezentowania efektów programu.

 

Aktualnie – do 23 września - trwa rekrutacja do programu. Wszystkie szczegóły oraz formularz rekrutacyjny można znaleźć na stronie www.kapitalmlodziezy.pl.

 

Mentorzy programu

6 osób, które wykażą się największą aktywnością podczas warsztatów, zostanie dodatkowo objętych programem mentoringowym. Mistrzami w programie są liderzy biznesu, posiadający obszerną, praktyczną wiedzę o finansach i przedsiębiorczości: Krzysztof Drynda (manager, ekspert ds. handlu międzynarodowego, były prezes zarządu PAIH), Paweł Dobrowolski (główny ekonomista PFR, prezes fundacji Świat Pieniądza), Tomasz Walkiewicz (prezes Stowarzyszenia Compliance Polska, prokurent GPW), Bartosz Marczuk (wiceprezes zarządu PFR), Robert Zapotoczny (prezes zarządu PFR Portal PPK) oraz mecenas Dawid D. Malinowski (adwokat, solicitor, członek Rady Our Future Foundation). Więcej o mentorach można przeczytać na stronie www.kapitalmlodziezy.pl.

 

Organizatorzy programu
 

Organizatorem programu jest FUNDACJA DLA MŁODZIEŻY, znana m.in. z programu „Polak z sercem", akcji charytatywnej, której celem jest pomoc Polakom zamieszkującym Kresy Wschodnie (Litwę, Ukrainę, Białoruś). Zadanie „Kapitał Młodzieży" jest dofinansowane ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Organizator pokrywa wszystkie koszty uczestnictwa w projekcie, w tym noclegi i wyżywienie w czasie warsztatów stacjonarnych (poza dojazdem).

 

Konferencja prasowa i kontakt do organizatorów

Zapraszamy na konferencję prasową z udziałem organizatorów, trenerów i mentorów projektu „Kapitał Młodzieży". Konferencja odbędzie się w trybie online 29 września br. o godz. 14:00. Aby wziąć udział w konferencji, wystarczy kliknąć w ten link:  https://pfrportal.clickmeeting.com/kapital-mlodziezy-konferencja-prasowa.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów