Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Już po raz trzeci w województwie podkarpackim odbędzie się „Piknik Rodzinny 800+".

Tym razem odwiedzimy Stalową Wolę, gdzie w parku miejskim im. Kazimierza Pilata na mieszkańców hutniczego grodu czekać będą dziesiątki atrakcji.
Już po raz trzeci w województwie podkarpackim odbędzie się „Piknik Rodzinny 800+".

Źródło: BW.III Rzecznik Prasowy

W programie przewidzieliśmy m.in.: występy animatorów, pokazy iluzjonistów oraz produkcja gigantycznych baniek mydlanych. Będą też stoiska, na których pod okiem fachowców, młodzi goście będą mogli podszkolić się w trudnej sztuce rękodzieła. 

Na terenie imprezy znajdzie się kilka popularnych „dmuchańców", eurobungee, stoiska z lodami, watą cukrową i popcornem. Nie zabraknie także podkarpackich służb, które m.in. przekażą cenną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

 

Piknik odbędzie się w godz. 14.00 – 18.00.

Do udziału wydarzeniu zachęca wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

 

Kolejny piknik na Podkarpaciu to dla nas kolejna sposobność, by porozmawiać z mieszkańcami o nowych rozwiązaniach w polityce prorodzinnej rządu. Za nami wydarzenia w Rzeszowie i Ustrzykach Dolnych, które tłumnie odwiedzili mieszkańcy i turyści. Dziękujemy za te spotkania i czekamy na Was w Stalowej Woli. Do zobaczenia!

———————————————

Pod koniec czerwca Rada Ministrów przyjęła przepisy, które wprowadzają 800 zł miesięcznie dla każdego dziecka od 1 stycznia 2024 r. W poniedziałek ustawę podpisał prezydent Andrzej Duda. Żadne inne warunki dotyczące przyznawania i wypłaty nie zmienią się. Dodatkowe 300 zł miesięcznie to konkretne wsparcie dla rodzin. Rząd chce dostosować wysokość świadczenia do obecnych potrzeb polskich rodzin. Zwiększenie kwoty nie byłoby możliwe, gdyby nie dobry stan finansów publicznych naszego państwa.

Wspieramy polskie rodziny

Program „Rodzina 500+" to nie jedyna forma wsparcia, jaką nasz rząd zaproponował polskim rodzinom. Wśród wdrożonych rozwiązań znajdują się także m.in.:

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czyli świadczenie dla rodziców dzieci w wieku od ukończenia 12. do 35. miesiąca życia. Rodzice otrzymują w sumie 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko. Świadczenie przysługuje bez względu na dochód rodziny. Do tej pory skorzystało z niego ponad 220 tys. dzieci.

Program Mama 4+, poprzez który zapewniamy emeryturę rodzicom, którzy wychowali co najmniej czworo dzieci i nie mieli prawa do emerytury. Dotychczas wypłacono na ten cel prawie 2 mld zł, obejmując wsparciem ponad 70 tys. osób.

Program Dobry Start, w ramach którego na początku każdego roku szkolnego, dla każdego ucznia przeznaczamy dodatkowe, jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł. Łącznie od początku realizacji programu wypłacono prawie 7 mld zł dla ok 4,6 mln dzieci


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów