Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Tajne mieszkania PiS. Posłowie KO pokazują zdjęcia

W Warszawie jest wieżowiec. W nim mieszkania. W ocenie polityków Koalicji Obywatelskiej to tajne lokum przeznaczone dla działaczy PiS.
Tajne mieszkania PiS. Posłowie KO pokazują zdjęcia

Autor: Michał Szczerba

- Ze 100 tysięcy mieszkań Morawieckiego wyszło dno, zero, czyli nic. Ale znacząco lepiej wyszło im z apartamentami dla ludzi PiS. 74 mieszkania po 675 złotych za miesiąc. W gratisie: dyskrecja, parking podziemny, fitness, spa i sprzątanie. Ktoś chętny? Musisz mieć legitymacje PiS! - to jeden z internetowych komentarzy posła Michała Szczerby.

I kolejny: - Jeśli jesteś PiS, to masz mieszkanie za 22,5 zł za dzień. 675 zł za miesiąc. Jako bonus dostajesz miejsce parkingowe. Fitness i SPA z widokiem na Warszawę. Rząd PiS za Ciebie też posprząta. Minister Adamczyk wreszcie coś zbudował. 74 mieszkania i apartamenty dla swoich. Brawo.

To właśnie Szczerba z posłem Dariuszem Jońskim ujawnili kolejną aferę. To już któraś z rzędu, bo trzeba przypomnieć, że to właśnie ci politycy stali za nagłośnieniem np. sprawy zakupu bezużytecznych respiratorów od handlarza bronią.

Wieżowiec w Warszawie

- Znaleźliśmy tajne mieszkania dla ludzi PiS. Cała inwestycja była uzasadniana potrzebami biurowymi - ogłosili na konferencji prasowej posłowie Koalicji Obywatelskiej.

Chodzi o apartamenty, które są inwestycją Transportowego Dozoru Technicznego, który podlega MSWiA. Mowa o budynku przy ul. Puławskiej 125 w Warszawie.

Na pokazanych zdjęciach widać, że nie są to zwykłe biura. Znajdują się tu pokoje z łóżkami, ładnie urządzone łazienki, siłownia, stół do pingponga. Wieżowiec ma 18 metrów wysokości. Zdaniem posłów to VIP-owskie apartamenty dla osób związanych z władzą.

- Zbudowano to po coś i dla kogoś. Może Kaczyńskiemu nie wyszło budowanie dwóch wież na Srebrnej, ale wybudował jedną na Mokotowie dla swoich ludzi z PiS-u, żeby mogli tam nocować – mówił Joński.

Taniej dla pracowników

Szef TDT już odpowiedział politykom KO. Wyjaśnił, że mieszkania są wynajmowane po cenach rynkowych, a zniżki mają tylko pracownicy rządowej instytucji.

- Budynek został wybudowany ze środków własnych, bez żadnych dotacji i pozyskiwania środków ze skarbu państwa. Służy on wyłącznie działalności statutowej TDT – wyjaśnił Krzysztof Bujański i dodał, że w wieżowcu są biura, sale konferencyjno-szkoleniowe i pomieszczenia techniczne. Mieści się tu także Oddział Terenowy TDT w Warszawie czy filia Laboratorium Transportowego Dozoru Technicznego.

- W siedzibie TDT, zgodnie z zatwierdzonym w 2013 r. projektem, znajduje się 28 pokoi noclegowych o powierzchni ok. 27 m kw. i 42 pokoje o powierzchni ok. 35 m kw. Ta część noclegowa wykorzystywana jest na potrzeby organizowanych przez TDT konferencji i szkoleń czy egzaminów wewnętrznych i zewnętrznych. Wszystkie pokoje noclegowe są przeznaczone w pierwszej kolejności do wykorzystania przez pracowników TDT - oznajmił dyrektor TDT Krzysztof Bujański.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów