Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zima wróci do nas jeszcze w tym tygodniu?

Zima wróci do nas jeszcze w tym tygodniu?
woman-g53e67e135_1920
Czy zima do nas wróci? Po Sylwestrze i Nowym Roku, a także pogodzie, która bardziej przypominała jesień wydaje się, że nie. To jednak pozory. Stosunkowo dobrą pogodę obserwowaliśmy w poniedziałek i wtorek. 

Pogoda w Polsce

Pogoda w Polsce potrafi płatać figle. Dlatego też jej zmienność odczujemy już dziś po południu. Dziś (4 stycznia) poczujemy to zza sprawą niżu barycznego z zachodu. Przyniesie on opady deszczu w zachodniej i północnej części Polski. W następnych dniach do Polski dotrą śnieżyce i mrozy. Temperatura w niektórych miejscach spadnie nawet do -20 stopni. Wiat będzie wiał silny w porywach od 70 do 80 km/h. Załamanie pogody szczególnie odczują mieszkańcy północno-wschodniej Polski. 

W sobotę, 7 stycznia, przeważnie pochmurno, tylko przejściowo pojawiać się będą większe przejaśnienia. Chłodniej w całym kraju, chociaż mróz tylko na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna 1°C do 6°C, na północnym wschodzie od -4°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, przejściowo w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich, na północnym wschodzie z kierunków wschodnich - informuje IMGW.

Deszcz i śnieg utrzymają się do niedzieli. Najgorsza sytuacja będzie na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Spadnie tam śnieg, który spowoduje gołoledź. Na północnym wschodzie Polski będzie najchłodniej (maksymalnie minus 3 stopnie), podobnie w centrum. Na zachodnie ciepło (10 stopni). 

Jaka pogoda na Podkarpaciu?

Podkarpacie znajdzie się pod wpływem niżu, który spowoduje opady deszczu, a w górach deszcz i śnieg. Temperatura od 0 stopni (góry) do 6-8 stopni w pozostałych częściach Podkarpacia. W czwartek czekają nas opady deszczu. W górach możliwy mokry śnieg. Będzie to bardzo wietrzny dzień. Temperatury maksymalne będą dochodziły nawet do 8 stopni. 

W święto Trzech Króli temperatura spadnie do zera. Momentami będą miejsca, gdzie pojawią się temperatury na minusie. Maksymalnie będzie trzy stopnie na plusie. W niektórych częściach kraju pojawi się deszcz ze śniegiem. Może zrobić się ślisko, więc będzie trzeba zachować ostrożność.
W weekend pojawi się zachmurzenie z lekką temperaturą na plusie, która będzie wahać się od 2 do 4 stopni ciepła. Z soboty na niedzielę pojawi się wiatr. Niedzielny poranek to temperatura na plusie (3 stopnie), popołudniu już 6 stopni z wiatrem. Wiatr pojawi się w południowej części naszego regionu. Zachmurzenie umiarkowane z miejscowymi opadami deszczu.   Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów