Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Miasto ma wszystkie działki pod budowę PCLA

Miasto ma wszystkie działki pod budowę PCLA
received_172600231388315-20210426-081423207-ink
Samorząd Rzeszowa jest już właścicielem wszystkich działek pod budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. O zakończeniu starań w sprawie kupna działek poinformował podczas piątkowej konferencji (23 kwietnia) Marek Bajdak, który pełni funkcję tymczasowego prezydenta Rzeszowa. 

Centrum Lekkoatletyczne ma powstać na bazie obecnego obiektu przy ul. Wyspiańskiego. Zaplanowano tu m.in. krytą sześciotorową bieżnię, bieżnie rozbiegowe, strefę siłowni i fizjoterapii, a trybuny pomieszczą prawie 10 tys. kibiców.

Rozbudowa stadionu na ul. Wyspiańskiego jest zapowiadana od lat. Wniosek o pozwolenie na budowę miał być złożony na początku tego roku, ale okazało się, że miasto nie dysponuje wszystkimi działkami niezbędnymi do budowy obiektu. W piątek Marek Bajdak otrzymał informację o tym, że miasto nabyło od klubu CWKS Resovia kilkunastoarową działkę.

Właśnie dzisiaj o godzinie 16.49 dostałem wiadomość od dyrektora Biura Gospodarki Mieniem, że ostatnia  z działek, które musieliśmy kupić jako miasto już jest w naszym posiadaniu. - powiedział w piątek Marek Bajdak.

Miasto, w sumie, stało się właścicielem trzech działek. Dwie o wielkości ok. 20 arów zostały kupione, natomiast jedna należąca do Resovii - została przekazana w formie darowizny na własność miasta. Mając potrzebne pod inwestycję grunty, miasto może złożyć wniosek o pozwolenie na budowę, a przede wszystkim starać się o dofinansowanie tej inwestycji w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wniosek o takie dofinansowanie jest już złożony.

 

Podziel się
Oceń

Komentarze
Piotr 26.04.2021 13:23
Tylko, że to nie jest zasługą ani Lenartowej, ani Bajdaka. Więc czemu oni to ogłaszają?
Reklama Drukarnia Rzeszów