Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Żonkile za wsparcie Hospicjum dla Dzieci

Żonkile za wsparcie Hospicjum dla Dzieci
175305084_5316731181701515_2112937123110450221_n-ink

W Rzeszowie wolontariusze Hospicjum dla Dzieci  rozdają żonkile w podziękowaniu za wsparcie placówki. Otrzymają je osoby, które zdecydują się wrzucić datek do puszki na rzecz Fundacji. 

Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci na co dzień stawia sobie za cel poprawę jakości życia Podopiecznych, poprzez otoczenie ich specjalistyczną opieką medyczną, psychologiczną, pedagogiczną i  socjalną. Dzięki opiece tego typu Podopieczni mogą spędzać ostatnie dni swojego życia w domach, a nie w szpitalu. Hospicjum odciąża rodziny chorych Dzieci i pomaga im w prowadzeniu normalnego życia. Placówka bezpłatnie wypożycza specjalistyczny sprzęt medyczny (m.in. koncentrator tlenu, pulsoksymetr, ssaki, inhalatory itp.). Opieka sprawowana przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci jest bezpłatna.
 

Pola nadziei wiosna 2021


Jedną z inicjatyw działalności Hospicjum jest udział w ogólnopolskich ,,Polach Nadziei". Każdego roku jesienią sadzone są żonkile, które są symbolem nadziei, a następnie wiosną są ścinane i rozdawane w podziękowaniu za symboliczny datek na rzecz Hospicjum. Wiedza na temat Hospicjum szerzona jest także w szkołach, przedszkolach oraz podczas kwestowania na rzecz hospicjum.

Kilka dni temu w Parku Papieskim ścięto zasadzone jesienią żonkile. W tym wydarzeniu wolontariuszom towarzyszyli pracownicy firmy DHL, którzy w ubiegłym roku podarowali 100 cebulek kwiatów, oraz brali udział w ich sadzeniu. Do akcji włączyło się także ponad 20 szkół z całego województwa podkarpackiego. Sadzili oni cebulki w przyszkolnych ogródkach. Dodatkowo uczniowie, w ramach zajęć, wykonywali żonkile z bibuły, które zostały przekazane do siedziby hospicjum.

Tegoroczne kwesty będą odbywać się 18-22 kwietnia na terenie ulic Rzeszowa oraz okolicznych miejscowości. Podczas nich wolontariusze będą rozprowadzać żonkile w podziękowaniu za datek na rzecz Dzieci. Osoby, które chcą wesprzeć działalność Fundacji, ale mają obawy, w związku z zagrożeniem epidemicznym, mogą wziąć udział w inicjatywie wirtualnie. Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na pomoc Dzieciom. Za zebrane pieniądze możliwe będzie zakupienie potrzebnego sprzętu oraz leków. Facebook pokrywa wszystkie opłaty  związane z obsługą, dlatego 100% kwoty datku zostanie przekazane bezpośrednio na rzecz organizacji non profit.

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów