Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 15:45
RZESZÓW INFO
Reklama

Najlepsi instruktorzy nauki jazdy rywalizowali w Rzeszowie. Znamy zwycięzców XII edycji konkursu [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

20 czerwca 2026 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Rzeszowie odbyła się XII edycja konkursu „Najlepszy Instruktor Nauki Jazdy”. W wydarzeniu uczestniczyło 31 instruktorów reprezentujących ośrodki szkolenia kierowców, których kursanci przystępują do egzaminów państwowych w WORD w Rzeszowie. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla.

Rywalizacja, integracja i promocja bezpieczeństwa

Celem konkursu było nie tylko wyłonienie najlepszego instruktora nauki jazdy, ale także integracja środowiska szkoleniowego oraz promocja bezpieczeństwa ruchu drogowego. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w szeregu wymagających konkurencji.

Na zawodników czekało siedem zadań obejmujących zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Instruktorzy rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego, udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wykonywali zadania sprawnościowe za kierownicą. O końcowej klasyfikacji decydowały m.in. przejazd po placu manewrowym na czas, jazda tyłem z zatrzymaniem przed przeszkodą, przejazd po torze kartingowym, „Próba Lancelota” oraz przejazd wyznaczoną trasą z kubkiem wody trzymanym poza pojazdem.

Rafał Noworól najlepszym instruktorem 2026 roku

Po zaciętej rywalizacji tytuł „Najlepszego Instruktora Nauki Jazdy 2026” zdobył Rafał Noworól z OSK „Expert” w Rzeszowie.

Na podium znaleźli się również:

  • II miejsce – Artur Antosz z OSK „You Can Drive” w Rzeszowie,
  • III miejsce – Adam Pieniek z OSK „Wiraż” w Mielcu.

W klasyfikacji kobiet, spośród ośmiu uczestniczek, zwyciężyła Beata Kopiec z OSK „You Can Drive” w Rzeszowie.

Najwyższy wynik w teście wiedzy teoretycznej uzyskała Klaudia Chwaszcz z OSK „Impuls” w Rzeszowie.

Nagrody wręczono w obecności przedstawicieli władz i służb

Nagrody, puchary oraz wyróżnienia wręczyli Dyrektor WORD w Rzeszowie Janusz Stachowicz oraz zaproszeni goście reprezentujący Samorząd Województwa Podkarpackiego, Policję oraz administrację samorządową.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Małgorzata Jarosińska-Jedynak – członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Jerzy Cypryś – radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Joanna Szozda – Dyrektor Departamentu Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego, Marek Kogut – Kierownik Oddziału w tym departamencie, mł. insp. Robert Marszałek, podinsp. Renata Mazan, kom. Grzegorz Polak, insp. Wacław Sudoł oraz Zdzisław Sudoł – Dyrektor Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Nie zabrakło atrakcji i nagród

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, statuetkę oraz upominki. Dodatkową atrakcją było losowanie nagród ufundowanych przez Auto-Res Sp. z o.o., w tym voucherów na weekendowe użytkowanie samochodów Hyundai IONIQ 5, Hyundai IONIQ 6 oraz Alfa Romeo Junior.

Firma Reskart Gokarty przekazała voucher na przejazdy po torze kartingowym. Uczestnicy i goście mogli również skorzystać z przejazdów gokartami, symulatora dachowania oraz symulatora zderzeń. Całość zwieńczył wspólny poczęstunek, który sprzyjał wymianie doświadczeń i integracji środowiska instruktorów.

Wspólna troska o bezpieczeństwo

XII edycja konkursu po raz kolejny pokazała, że zawód instruktora nauki jazdy wymaga nie tylko doskonałej znajomości przepisów i wysokich umiejętności praktycznych, ale również odpowiedzialności za kształtowanie przyszłych kierowców. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, partnerom oraz gościom za obecność i wspólnie stworzoną atmosferę, zapowiadając kolejną edycję wydarzenia.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama