Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Trwają ekologiczne warsztaty dla dzieci w Rzeszowie.

Trwają ekologiczne warsztaty dla dzieci w Rzeszowie.
8 kopia

Od tygodnia trwają otwarte warsztaty dla dzieci. Wspólnie pod okiem instruktorów dzieci mają szansę ulepić poidła dla zapylaczy, które później trafią na rzeszowskie łąki, skwery i parki.


"Poidła dla zapylaczy" to warsztaty ceramiczne skierowane do dzieci w wieku 8-13 lat. W ramach zajęć dzieci przygotowują naczynia, z których latem będą pić wodę zapylacze. Owady te oprócz pożywienia potrzebują też wody, której u nas w Rzeszowie, podczas lata nie ma wiele.


Akcja ma charakter edukacyjny. Podczas zajęć prowadzone są także rozmowy o dbaniu o środowisko i prawidłowej segregacji śmieci.


„Chcemy zachęcić do akcji seniorów. Będziemy prosić nasze babcie i dziadków, aby latem uzupełniali wodę w poidłach.” – mówi Paweł Lasota, organizator warsztatów. „To wydarzenie międzypokoleniowe, chcemy aby dorośli również uczestniczyli w ekologicznych akcjach.” – dodaje Lasota.


Inicjatywę wsparł Urząd Miasta Rzeszowa, a pracownię do przeprowadzenia warsztatów użyczył Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego.


„Warsztaty ceramiczne to niecodzienne zajęcie dla dzieci. Ale podczas nich nie brakowało na ich twarzach uśmiechu. Najbardziej cieszy nas, organizatorów to, że podczas zajęć dzieci odważnie mówią o ekologii, a dziś musimy ją tłumaczyć aby była dla młodych atrakcyjna” – komentuje Katarzyna Ziomek, instruktor warsztatów z PePesza Ceramik. „Bez wsparcia studentów ISP Uniwersytetu Rzeszowskiego, Stowarzyszenia Polska 2050 i Urzędu Miasta Rzeszowa te warsztaty mogły się nie odbyć, dlatego dziękuję im za dotychczasowe wsparcie.” – dodają organizatorzy.


Tekst: Paweł Lasota3 kopia

3 kopia

5 kopia

5 kopia

6 kopia

6 kopia

13 kopia

13 kopia

11 kopia

11 kopia

4 kopia

4 kopia

1 kopia

1 kopia

10 kopia

10 kopia

15 kopia

15 kopia

2 kopia

2 kopia

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Komentarze