Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Więcej policjantów zadba o bezpieczeństwo Rzeszowian

Więcej policjantów zadba o bezpieczeństwo Rzeszowian
GB220211KPkp-05-ink

150 tysięcy złotych przekaże Rzeszów na organizację w mieście dodatkowych patroli policji. Dzisiaj w ratuszu podpisano w tym celu porozumienie.


- To nasza odpowiedź na sugestie mieszkańców. Rzeszowianie oczekują, że w miejscach nieoświetlonych, w parkach, na obrzeżach osiedli będziemy jeszcze mocniej dbać o ich bezpieczeństwo. Dzięki dofinansowaniu z miasta, Komenda Miejska Policji w Rzeszowie będzie mogła skierować tam dodatkowych policjantów – mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.


W imieniu policji porozumienie podpisał insp. Bogusław Kania, Komendant Miejski Policji w Rzeszowie.


- Kontynuujemy tym samym inicjatywę rozpoczętą w 2005 roku. Dzięki dodatkowym funduszom będziemy mogli skierować do służby dodatkowe patrole. Będą je pełnić policjanci, którzy mieliby w tym czasie wolne. To dla nich szansa na dodatkowy zarobek, a my dzięki temu możemy jeszcze lepiej zabezpieczyć miasto – mówi komendant Bogusław Kania.


Dodatkowe patrole będą kierowane do miasta przede wszystkim w okresie od wiosny, do jesieni.


- Rzeszów to miasto tętniące życiem, w tym czasie odbywa się tu wiele imprez masowych, wydarzeń kulturalnych i sportowych. Będziemy tam, gdzie ludzi jest najwięcej. Mam nadzieję, że podobnie jak w poprzednich latach, tak i teraz nasze miasto będzie postrzegane jako jedno z najbezpieczniejszych w Polsce – dodaje inspektor Kania.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów