Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Koncert zespołu SYMPTONE w Rzeszowskich Piwnicach

Koncert zespołu SYMPTONE w Rzeszowskich Piwnicach
WOŚP - Fot. Agnieszka Koterba 1-ink

19.02.2022 o godz. 20.00 w Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się koncert zespołu SYMPTONE promujący płytę „MindBox”.


Wraz z SYMPTONE zagra zespół 1984 - rzeszowska legenda polskiej nowej fali ciesząca się zasłużonym statusem kapeli kultowej w swoim nurcie. Na czele grupy stoi do dziś jeden z jej liderów i założycieli, gitarzysta oraz autor wszystkich tekstów – Piotr „Mizerny” Liszcz, a sama formacja, po latach obfitujących w liczne zawirowania i zmiany w składzie, ma się dziś dobrze jak nigdy. Ich koncerty to energetyczne, chwytające za gardło sety, przywodzące na myśl skojarzenia z takimi wykonawcami jak choćby Swans czy No Means No z ich najlepszych lat. Mimo, iż od słynnego debiutu kapeli na dużej scenie festiwalu w Jarocinie w 1985 roku upłynęło już trochę czasu, zespół wciąż konsekwentnie kroczy swoją ścieżką. W 2020 roku ukazał się ich kolejny album "Piękny jest świat", wydany nakładem Anteny Krzyku.


Wydarzenie organizowane jest przez Estradę Rzeszowską, Rzeszów - Stolicę Innowacji oraz Rzeszowskie Piwnice.MindBox


31.01.2022 nastąpiła oficjalna premiera debiutanckiej płyty „MindBox” zespołu. Nazwa „MindBox” nieprzypadkowo odnosi się do ludzkiego umysłu – elementem wspólnym wszystkich dziesięciu utworów zgromadzonych na płycie jest eksploracja ludzkiej psychiki w przeróżnych kontekstach i sytuacjach. Refleksyjne teksty wplecione w bogatą stylistycznie warstwę muzyczną niepostrzeżenie zabierają słuchacza w podróż po ludzkiej naturze, stawiając po drodze wiele pytań dotyczących istoty człowieczeństwa i wyzwalając przy tym istny kalejdoskop emocji. Wśród utworów wchodzących w skład płyty znajdują się trzy opublikowane dotychczas single: "Social", "Sam Na Sam" oraz „Pryzmat”, do którego pod koniec ubiegłego roku powstał teledysk, owoc współpracy zespołu z rzeszowskim reżyserem Łukaszem Rogiem, a także materiał, który usłyszeć można podczas koncertów zespołu.
Zamówienia można składać wysyłając wiadomość priv do zespołu lub na Allegro.Rozwój zespołu


SYMPTONE występował już na wielu scenach w Polsce, zaczynając od rodzimych eventów w Rzeszowie, poprzez scenę Antyfest’u Antyradia w Warszawie, po Festiwal Garaże w Szczecinie. Ostatni z koncertów grupy odbył się na Finale WOŚP w Rzeszowie. Z tej okazji zespół wystawił na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pierwszy egzemplarz krążka z unikatowym logo 30-tego Finału oraz autografami muzyków. Do licytacji można dołączyć tutaj.


Teledysk do utworu „Pryzmat” można obejrzeć na oficjalnym kanale YouTube zespołu. Tam znajdziecie także kolejne single z płyty - „Social” oraz „Sam Na Sam”.


Single zespołu SYMPTONE można usłyszeć w wielu stacjach w całej Polsce, m.in. w Antyradio, Radio Czwórka, Radio Praga, Radio Aktywne, Radio WNET, Radio Szczecin czy rodzimym Radio Rzeszów.


 

 

 

SYMPTONE - MindBox - Album Cover (1)

SYMPTONE - MindBox - Album Cover (1)


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów