Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Miasto dofinansuje zajęcia dla dzieci i młodzieży. Umowy podpisane

Miasto dofinansuje zajęcia dla dzieci i młodzieży. Umowy podpisane
GB220203KPpu-17 (1)

Autor: 03.02.2022. Rzeszow Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszow

210 dzieci i młodzieży będzie korzystać z zajęć przygotowanych dla nich w placówkach wsparcia dziennego, prowadzonych przez organizacje pozarządowe, dofinansowanych przez miasto.

Umowy na dofinansowanie prowadzenia placówek podpisano w czwartek w ratuszu.

- Podpisanie umów na dofinansowanie prowadzenia placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży to doskonały przykład na to, o czym mówiłem w kampanii - współpracy samorządu i organizacji pozarządowych, w obszarze rozwoju pasji dzieci i młodzieży. Przekażemy na ten cel dofinansowanie roczne w kwocie ponad 733 tysięcy złotych. Jednak w wieloletnich planach wydatków na 3 lata działalności placówek zapisaliśmy prawie 2,2 mln zł – wylicza Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Prezydent Rzeszowa chce stworzyć na terenie miasta sieć wsparcia, złożoną z takich punktów. – Efekt tego wsparcia to opieka dla dziecka i szczęśliwy rodzic. A wszystko to dzięki organizacjom i prowadzonym przez nie zajęciom – mówi prezydent Rzeszowa.
 

Umowy na zajęcia dla dzieci i młodzieży podpisane


- Wszystkim nam zależy, aby wszystkie dzieci w mieście mogły rozwijać swoje kompetencje, zainteresowania. Aby dostęp do zajęć był możliwy w różnych częściach miasta. Dzisiaj podpisujemy siedem umów z czterema organizacjami, efektem tej współpracy będą zajęcia dla 210 osób – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

- Podpisujemy umowy na kolejne 3 lata, ale to nie koniec. Jesteśmy przekonani, że to początek naszej dobrej, rozwojowej współpracy, a to wszystko po to, abyśmy dla naszych mieszkańców rozwijali usługi i podnosili jakość życia w mieście – dodaje Irena Marszałek-Czekierda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Jedną z organizacji, która w czwartek podpisała umowę z miastem jest Stowarzyszenie na Rzecz Wszechstronnego Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Dorosłych „Nasza Arka”, które w Rzeszowie prowadzi dwie placówki. – To świetlica i klub na terenie osiedla Kmity. Trafiają do nas dzieci z całego miasta, szczególnie w ciągu ostatnich dwóch lat mamy bardzo dużo wychowanków, których rodzice są zainteresowani współpracą z nami. Zapewniamy opiekę po lekcjach, pomoc w nauce, posiłki, pomoc rzeczową, organizujemy dla dzieci rozmaite zajęcia, wyjścia i wyjazdy. Działamy już ponad 20 lat. Potrzeby jeśli chodzi o pracę z dziećmi są olbrzymie, dlatego liczymy na dalszą dobrą współpracę z miastem – mówi Lidia Ludorowska z „Naszej Arki”.

Poza reprezentowanym przez nią stowarzyszeniem umowy podpisano w czwartek jeszcze z Fundacją Pomocy Młodzieży im. Św. Jana Pawła II „WZRASTANIE”, Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich Diecezji Rzeszowskiej oraz z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci Podkarpacki Oddział Regionalny w Rzeszowie.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów