Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Darmowe warsztaty programowania online dla najmłodszych „Koduj z Gigantami – Szyfry i Zagadki”

Darmowe warsztaty programowania online dla najmłodszych „Koduj z Gigantami – Szyfry i Zagadki”
Koduj z Gigantami – Szyfry i Zagadki

Przemyśl może dołączyć do światowej sieci szkół programowania. Jest szansa, że znajdzie się w gronie 120 miast placówek Gigantów Programowania, wśród polskich, hiszpańskich, chorwackich, słowackich, chilijskich, singapurskich i australijskich szkół.


Wystartowała rejestracja na 10 edycję ogólnopolskich, bezpłatnych warsztatów z programowania: „Koduj z Gigantami – Szyfry i Zagadki”, organizowanych przez szkołę Giganci Programowania. Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w 90 miastach oraz online. Udział w nim jest całkowicie darmowy, także w Przemyślu, w terminie od 5 i 6 lutego 2022 roku. Poprzedzi ono otwarcie nowo organizowanej placówki tej światowej sieci szkół programowania, która znajdzie swoją siedzibę w Przemyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości i Innowacji. Liczna frekwencja dzieci na organizowanym wydarzeniu ma przekonać ostatecznie inwestorów o pozytywnej decyzji, co do otwarcia szkoły w Przemyślu. Zajęcia regularne mogą ruszyć już od 1 marca br.


Patronami Honorowymi wydarzenia są: NASK i Ośrodek Rozwoju Edukacji. Partnerem społecznym "Koduj z Gigantami" są HAKERSI - ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera dzieci i młodzież w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.


„Koduj z Gigantami” to ogólnopolski cykl bezpłatnych warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia z podziałem na trzy grupy wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz starsi odbędą się stacjonarnie w 90 miastach oraz online w całej Polsce, także w Przemyślu, 5-6 lutego, w Przemyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości i Innowacji, przy ul. Ratuszowej 10a.


Programowanie to nie tylko pomysł na naukę poprzez zabawę, to przede wszystkim rozwój twórczego oraz logicznego myślenia. Tworząc gry i aplikacje, dzieci muszą poszukiwać nowych rozwiązań, wykazać się kreatywnością i nieszablonowym podejściem, a co najważniejsze - mogą uczyć się zawodu przyszłości już od najmłodszych lat. Warsztaty „Koduj z Gigantami” jest właśnie okazją ku temu, aby zdobyć te kompetencje, stawiając pierwsze kroki w nauce programowania. Bezpłatna rejestracja już trwa na stronie www.kodujzgigantami.pl.


Jak programować? Jak tworzyć kody? W jaki sposób zaprogramować maszynę szyfrującą? To tylko kilka z tematów przygotowanych dla uczestników, którzy będą poznawać środowiska oraz uczyć się programowania, łamiąc wraz z trenerami szyfry i rozwiązując zagadki. Na zajęciach zostaną wykorzystane następujące środowiska i programy:
  • Scratch - podstawowe środowisko, które pozwala wprowadzić najmłodszych w świat programowania;

  • Minecraft Education Edition - możliwość kodowania Minecrafta przy pomocy blokowych języków programowania;

  • App Inventor - pozwala na tworzenie aplikacji i gier na urządzenia mobilne;

  • C# - jeden z najbardziej zaawansowanych i najczęściej używanych języków programowania;

  • Python - język programowania, który jest używany przez profesjonalnych programistów.


Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy.


Warsztaty będą prowadzone przez najlepszych trenerów - programistów. Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w twórczą aktywność.


Organizatorem warsztatów „Koduj z Gigantami” jest międzynarodowa szkoła „Giganci Programowania” - miejsce, które już od najmłodszych lat wprowadza uczniów w świat programowania nowych technologii. Giganci Programowania od 6 lat prowadzą kursy i warsztaty w całej Polsce oraz w Hiszpanii, Chorwacji, Słowacji, Chile, Meksyku, Bośni i Hercegowinie, Singapurze i Australii.


Podziel się
Oceń

Komentarze
An na 20.01.2022 14:06
.